Результатов поиска: 307

Вернуться к листу благодарностей

Re: Солнцезащитные очки нужны не только летом, но и зимой

Сам я "очкарик", т.е. ношу постоянно очки (может, для солидности! :D ) слышал о разных системах поляризационных очков для "очкариков" (типа крепления на козырек), но сам ни разу с ними не сталкивался. Может, кто знает все ньюансы и посоветует оптимальный вариант?
Окуляри теж ношу, використовую окуляри із з'ємними фільтрами (магніти на оправі і на фільтрі). Проте така система мені не дуже подобається - коли весь час ходиш без фільтру, перенісся ніби "звикає" до постійної ваги окулярів, а коли ставиш фільтр надовго (на рибалці майже цілий день), то в зв'язку із збільшенням ваги (хоч і незначним), трохи намулює в кінці дня перенісся. Більш подобаються окуляри-хамелеони.
Але, хочу зауважити, що шкельця з діоптріями і з поляризаційним ефектом дорогі. :shock:
bond
03 апр 2009, 09:49

Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Футляр для вершинок

Часто при при покупке бюджетного фидера неприятное впечатления производит отсутствие футлярчика для вершинок. В магазинах данних футляров почему-то не продают. Вчера, услышав мой вопрос к продавцу, один из посетителей магазина предложил поспрашивать в рядах технической продукциии ЦР футлярчики к длинным сверлам, что и было сделано. Небольшая доработка (подгонка по длинне) и отличный футлярчик для фидерных вершинок готов!
Скільки не питав такі футлярчики на ринку - без свердла не продають. :cry: Де такі добрі продавці знайшлись? :geek:
Обходжуся відрізком п/е труби d25мм заглушену пробками від шампанського (з пробки, не поліетиленовими). ;)
bond
16 апр 2009, 09:02

Перейти в форум
Перейти в тему

Все к фидеру

исколесил весь город и столкнулся с проблемой отсутствия ассортимента такой "мелочевки"как кормушки.Может не там искал.Где купить?
А які шукав? Пружини in-line, по моєму, всюди на ринках є, а квадратні і т.д. були в Південнобузькому, на Електромережі. Але в мене, можливо, інформація застаріла, бо запас маю великий і давно не обривав (тьфу-тьфу). ;) В Мetro в спортивному відділі завжди флагмановські були.
Але з нинішіми цінами на цю дрібницю, краще самому робити з пластику и листового свинцю. ;)
bond
17 апр 2009, 14:41

Перейти в форум
Перейти в тему

20.04.2009р. Стрижавський ставок.

Виїхали о 5:30 я, дружина і син куми Сашко, на його автомобілі. Мотиля Сашко купив, для чого ще о 5:00 змотався на Урожай, де, вистоявши чергу, забрав дві останні порціїї. Зранку було +2, поки виїхали +3 :? — оптимізму вселяло мало. Біля ставка на траві іній, аж хрустить. Поки в ранкових сутінках йшли до точки, біля берега постійно чути ляпання води — думали, що качки (кілька їх справді порскнули від берега на середину), але придивившись, побачили — ба! :shock: карась треться. От облом!.. Він цим ексгебіціонізмом захворів всерйоз — сороміцькі ігрища продовжувались, на стидаючись наших хтивих жадібних очей. :D Спини маленьких, середній і великих карасів збурювали поверхню води біля берега, через раз — стрибки і пляскіт. А очерет — мама дарагая! :shock: ходуном ходив. Дружина тут же гірко пожаліла, що не взяла свою кивочницю — спрацював "безлошадний" комплекс мінімалізму у спорядженні :cry: — а були ж на авто, могли весь арсенал завантажити. Плюс, в Якушках вже другий тиждень карась в очереті не клював. Отаке... пішла все одно в очерет на поплавок, Сашко теж на поплавок біля очерету. Я ж заряджаю пікер — і вперед на середину ставка. Зразу ж витягаю кокуньця, потім пліточку. Підійшов якийсь чоловяга з підсакою і вудкою, поцікавився уловом, правильно обізвав мою снасть :geek: (правда фідером, але це нормально, я б сам так сказав), поціквавився ціною — теж обізвав :D , потім тестом (до 40гр) — сказав, що мало, кормушку далеко не закинеш — при ньому пульнув на середину :oops: — "зауважав", потім легенька покльовочка і витягую піпісочну пліточку (на живця більшу беруть), "зауважав" снасть ще більше за таку чутливість. Тут карась, зовсім знахабнівши, влаштовує розборки в кількох метрах справа, ледь не вискочивши на берег, — чоловяга побіг ловити підсакою — не впіймав, і слава Богу. :) Потихеньку скирдую (для знайомого стрижавського котика) піпісочну пліточку і кокунців, по разу проскакують бонусний окунь (десь 100-150гр) і плітка (десь біля 100гр), карась — мовчить. :evil: Пробую і мотиля, і хробака, і піну, і опарика (зразу плітка бере, як завжди у Стрижавці, - опариш там на карася не працює :x ), і їхні різні комбінації — нема. А дружина і Сашко по черзі по одному дістали, ну, думаю, значить весь в очереті, в прольоті я з пікером. :cry:
Посередені ставка, починаючи, мабуть, з 30м від берега, просто джунглі трави (кропивка), вимотувати доводиться викачуванням. Навіть не знаю, якщо ці хащі ще більше розростуться (в тому році більше латаття було, весь центр ставка заріс, але потім амур з товстолобом розчистили), то бонуса і витягти буде неможливо. Треба, мабуть, ставити довгий повідок з піною, щоб гачок над травою висів.
Через відсутність активного кльову починаю мерзнути, вдягаю додаткову куртку від дощу і капюшон натягую — все одно холоднувато.
А карась продовжує лютувати — шоу! Під ногами солодка парочка виписує круги вже годину — лямур, начхати їм на мотиля... :P Якийсь рибалка на протилежному березі, періодично зривається і починає ловити підсакою — безрезультатно. Десь о 10:30, врешті-решт ловлю карася десь на 100гр — хоч відмітився. 8-) Заскирдовані плітки і окуньчики вже засихають, а котика знайомого щось немає. Потім за чимось у рюкзак потягнувся за спину — а він там тихенько вже причаївся і топче. :lol: З прошлого року його знаю — думав, що котеня-підліток, а він, виявляється, просто дрібний, яким був таким і залишився невеличким. Нажерся — аж бекає, розлігся і гріється на сонці.
Після 11-ої, карась оргії біля берега припинив (засоромився на сонці :roll: ) і продовжував вже в тільки очереті займатися мабуть оральним сексом — чулося тілька чавкання. :D
При черговому забросі виявляю відсутність вершинки — вона нерідна до пікера, дуже мяка, докуплена, і інколи вилітає — треба довести комель на пару мкм. Вимотую, встромляю на місце, і, мабуть, десь спересердя жилку защепив - знову закинув і відстрілив кормушку. :twisted: Модну! Фоксовську! Накаркав тут, що давно не обривав. ;)
Вирішуєм, о 14:00 згортатись. Вони ще по парі карасів спіймали (жінка — два пристойних, 200-300гр), і тут у дружини бонус — ДЗЕРКАЛЬНИЙ (майже шкірястий чи голий) КАРП! Просто МОНСТР! :shock: Ось фото:
DSC00280.JPG
А ось справжній масштаб :lol: :
DSC00278.JPG DSC00279.JPG
Відпустили...
Поїхали, вирішили зазирнути в Якушки до Юри, взнати ситуацію. Народу чимало, біля Юриної будки стоїть лімузин десятиметровий(купив собі замість Ниви, ставок обїзджати :D ). Карпове шоу продовжується — знову півтора десятка за добу взяли, разом з ним порахували, що вже десь 25 трофейних карпів в Цукерні зафіксовано :shock: . Але то фсьо брехня, я його "разоблачил" — він, коли карпів важить, ногою на мішок або на хвіст наступає (на фото-відео цього не видно, бо ж показує тільки екранчик ваги) а ваги догори тягне :D . Як я йому це сказав — задумався, і мовив, що візьме таку методу на озброєння, так, що чекайте нових рекордів, тільки аби хвости від "усердия" не пообривав :D ;) . Цікаво, як така кількість великих карпів (не всіх же, явно, змогли помацати) виживають в такому невеликому ставку :? ? Показав йому фото жінчиного "трофея" — купився ;) , потім пожалкував, що йому не привіз для розводу, а я й, балбес, і не подумав :oops: — хоча, міг би й не довезти живим.
До речі! Сьогодні і в Якушках теж карасьовий нерест розпочався, і - в Лисогорі (дзвінок від знайоих)! Вони шо — на Великдень змовились?! Тепер, думаю, тиждень-два зачекати доведеться післянерестового жору... :?: :ugeek:
bond
20 апр 2009, 17:50

Перейти в форум
Перейти в тему

Годівниця

Может кто выложит в мастерской парочку вышеупомянутых самоделок.
Ось моя закормочна: DSC00281.JPG
Зроблена з баночки від вітамінів, здається. Отвори свердлом (можна великим паяльником), свинець листовий, кріплення скріпка. Вага - 17гр.
Я поки що не розганявся, бо маю запас покупних, але, думаю, крім пластику із звичайних пляшок, добре підійдуть різні невеличкі баночки, пластик з пляшок для шампунів, пластикові труби.
Сітку будівельну, мабуть, в наших умовах не варто - великих та ,особливо, швидких річок у нас немає.
bond
22 апр 2009, 18:51

Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Рыбалка в Якушинцах оз.Цукерня

Я не розумію задумки орендаторів озера "Цукерня". Чому під час нересту можна ловити , а коропа більше 3х кілограм забирати не можна? Щось сильно це схоже на жадність.
Більше схоже на жадібність сАме бажання забирати цього коропа. :x
Не вдаючись в полеміку з приводу взагалі принципу "спіймав-відпустив" (який я особисто підтримую), зауважу слідуюче.
Ви ту Цукерню бачили? На такій маленькій водоймі КАРПІВ може бути від сили 100-200 осіб. Щоб карпик став КАРПОМ потрібно кілька років. Підрахуйте через який час там буде порожньо, якщо будуть "забирати". В кіно (театр, стадіон? etc) ходите? І що Ви звідти "забираєте"?
Якщо стоїть мета розвести рибу, то чому її дозволяють ловити під час нересту?
Наскільки я розумію, стоїть мета - надавати послуги з рибальства, а не розводити рибу для їжі. Риба розводиться саме для того щоб її ловили. А в нерест (мені, наприклад) ловити ніде і тому для мене особисто такий варіант дуже добрий.
Якщо хтось не бажає відпускати рибу - він йде на ті водойми, де це дозволено (тільки що там буде ловитись через кілька років?). Я, особисто, люблю їсти рибу. Але ловити - більше. ;)
Чому "власники" ставка беруть рибу для себе?
Чому власники в лапках? :?:
Що Ви маєте на увазі "для себе"? :? Так само відпускають - це їх постійний актив.

Допоки наші люди не зрозуміють, що рибалка - це розвага, а не добування хліба насущного (або відбивання затрат на неї) - не буде у нас риби вдосталь. :(
bond
05 май 2009, 15:55

Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Рыбалка в Якушинцах оз.Цукерня

...я в своему житті, ще не бачив жодного, ПІДКРЕСЛЮЮ, ЖОДНОГО водоймища, будь то річка, став, або озеро на якому б ВУДКОЮ ВИЛВИЛИ ВСЮ РИБУ!!! Простий приклад Микуленці біля мосту, там рибалок, особливо в минулі роки було більш ніж трави на березі, а річечька тоненька, маленька як лужа, кожен ловив, ловив багато (відбиваючи поїздку) ніхто не випускав, ТАМ зараз немає риби????
Я й не казав про всю. Я казав про КАРПА в обмеженому просторі. В Микулинцях - річка, риба туди в нерест біжить, а ми її плющимо. Влітку там не дуже, егеж?
Не розводьте маячню і не вводьте людей в оману, риба для того і існує щоб її їсти, ливити і т.д.
Для чого риба існує, мабуть, у неї інша думка. ;) Про "маячню" - давайте будемо в міру чемними. :(
хто на цоьму робе бізнес без зайвих питань має забеспечувати водойми рибою, отримувати за це гроші і крапка!
Як можна забезпечити малу водойму крупним карпом в достатній кількості? Скільки тоді коштуватиме рибалка? А по дрібній рибі - згоден.
бо якщо коропа впіймаю, буду його захищати від нападників -властників, до останнього подиху, ще й друзям зателефоную, щоб приїхали допомогли відбитися
Рибалячи на платному водоймищі Ви приймаєте умови власника. Якщо він Вас чесно про все попередив - при чому тут друзі? :? Про деяких власників, які просто дурять народ (на вихідні скидають воду, сиплють всяку хімію, перегодовують і т.д.), тут не йдеться - в Якушинцях, на мою думку, з цим все чесно поки що.
На цьому полеміку припиняю, бо тема про відпускання риби безкінечна, і поки в головах не зміниться, нічого ніхто нікому не доведе. :ugeek:
bond
05 май 2009, 18:00

Перейти в форум
Перейти в тему

Рыбалка в Стрижавке

Взяв звідси , бо тут як раз про це.
...в Стрижевці, на рибалці.. білет 20 грн. риба ( з розмови з ориндаренм): Короп біля 8кг, карась 300-400гр майже стандарт, толстолоб, амур, щука, окунь, плітка... став величенькій і риби там...., є відчутя, немерено.. .
На жаль, Стрижавка якраз відноситься до тих ставків, де власники, м'яко кажучи, не дуже поважно відносяться до клієнтів. :( Я майже весь прошлий сезон там рибалив, оскільки безлошадний, а туди "худо-бедно" дістатися громадським транспортом можна (вставати, правда, дуже рано доводилось :o ). Тому маю досвід.
Отже. Воду на вихідні скидають постійно - квітки латаття стирчать на 40-50см над рівнем води. Власники і запрошені гості тягають сітки, не завжди звертаючи увагу на твої закинуті далеко фідери. Годують перед вихідними - раз бачив цілу купу залишків комбікорму на березі біля дороги на слідах вантажівки. Єдине чого не бачив, і, тому не стверджую, щоб ще хімію якусь застосовували. Отаке... :(
Єдиний період коли там добре ловилось - в кінці травня - на початку червня і у середині вересня, коли вода була на рівні (забули скинути?).
А ставок, дійсно, перспективний. Правда, при своїй великості - місць, придатних для лову, малувато. :shock:
Взагалі сподобалось, тілки на поплавок ні секунди відпочинку, мелюзга заколупала...
Дрібної плітки та окуня там таки є багато. ;) Опариш працює тільки на плітку. :?
...ще не сподобалось, що став дуже зарослий, фідер закинути проблема, чисто тільки з дамби по руслу, але під травучку, так "перспективно" лягає кормушка з насодочкою...але з другого боку, трава це добре, сітками ловити майже не можливо, значить рубу так просто не виловити, на довше вистачить...
Серйозна трава там десь до кінця червня - потім толстолоб з амуром виїдають, лише острови залишаються. Як писав вище, трава не заважає сіткувати.
bond
07 май 2009, 10:47

Перейти в форум
Перейти в тему

14.05.2011р.

Сам. Ну, не зовсім сам, а з пікером і карп-фідером. Довго думав чи брати тяжкий фідер - я на два, в принципі, ловити не люблю, зайвий вантаж, до того ж, на власному горбі волокти... Але, таки, взяв. І не пожалкував. :)
Вирішив пікером ловити активно, як належить у фідерній ловлі, а фідером - як донкою.
На пікер наживка - опариш і мотиль (мотиль лише номінально - нещасні залишки з попередньої рибалки, чіпляв просто для проформи), на фідер - хробак, зрідка підсажував опарика.
Прикормка - розморожені залишки з попередньої рибалки ФД "Карась" з геркулесом, потім - ФД "Карп Мікс" з тим же геркулесом.
На обох знаряддях - моно 0,25, патерностер, великі закормочні годівниці.
На пікері гачок дрібний (повідок 0,18х25), на фідері крупніший (під насадку, повідок 0,20х25).
Порушив багато прикмет - повернувся вже з ліфта за бейсболкою, зустрів по дорозі котяру, відразу розклав підсаку... :D
На пікер підряд два карасики, фідер стоїть непорушно, я його не зачіпаю, тримаю волю в кулаці. Він і віддячив - упевнена покльовка, серйозний суперник, перехрестив жилки з пікером (ледве розвів їх в різні боки, тримаючи одночасно обидва вудлища у руках), тривала боротьба, адреналін стікає туди, куди належить, є:
DSC01334.JPG
От зараза, до Шуні не дотягнувся! :cry: ;)
На пікері завмерло - очевидно амур підійшов на прикормку. Так і сталося, на пікері почав теж покльовувати амурчик (на фідер теж ще був один) - всього 5 штук, від 700гр до 1,5кг:
DSC01337.JPG
З цим, у підсаці, у прилові опинилася ще така "зачотна риба"! :D :
DSC01336.JPG
Потім розклювався карасик (що означало, що амур з точки пішов). На моно його, звичайно, тягати не так захопливо, як на шнурок, але теж приємно. Відмічу, що на хробака він клював дуже зрідка, та трохи більшечкий.
DSC01339.JPG
Під сам кінець отримав на пікері обрив - схоже, що знову "румун" хотів зі мною попрощатися.

Було багато одночасних покльовок на обидві снасті - провтикував, звичайно... Бісило - тягнеш щось, а фідер (чи пікер) аж танцює на стійці, хоч ногами хапай. Не в останню чергу, саме через оце, не люблю рибалити на два фідери.

Допустив ляп. :oops: Амура (крім бонуса) відразу не відпускав, а кидав у сажу - хотів у кінці "випускне" фото зробити. Зважив усе і зфотографувати... забув... :roll:
Все разом (з бонусом) заважило 13кг.
Карасі (38 штук) - 4кг:
DSC01340.JPG
bond
14 май 2011, 14:39

Перейти в форум
Перейти в тему

27.06.2009

Знову тут... з половиною... ;)
gorlitsa і ГИсметео таки наврочили!.. Але краще б вже так, як казало gismeteo (часто, але небагато), ніж так як вийшло... :( :D Але про це - нижче.
Як завжди, зранечку на таксо - там. Те ж місце, що і в попередній раз (народу практично не було). Багнюка славна, після вчорашньої зливи. :( :D
Закормлююсь. Мах, пікер, фідер.
Диспозиція:
DSC00384.JPG
DSC00385.JPG
Пішло зразу добре. Причому карась, в тому числі. І, причому, шершава зяброва кришка - нереститься! Он воно чого, в попередній виїзд бастував! Карась дуже агресивний, пручається як карп, кульбіти-свічки на гачку біля берега виписує - здивував, навіть, з переляку, впустив кількох під берегом. :( :oops:
Пік кльову прийшовся на ранок - десь до восьмої. Потім пішла розмірена робота: прикормив-клюнув (мах), на дальняк знову багато гірше (але краще ніж попередній раз), правда, карась - "зачотніший". Багато прогавив хороших покльовок на фідері/пікері (клювало рідко, тому увага основна була на попл). Взагалі, звичайно, це профанація - ловити на три вудки, але ж дуже вже мені оскому поплавочну хотілося збити... :oops:
Попався на мах дуже красивий карпик (пручався здоровськи) :) :
DSC00383.JPG
Десь з 13-ої години почала занадто часто проскакувати краснопірка - насторожило спочатку. А через деякий час почала брати лише вона. Це означало, що карась-карпик з прикормки відійшли. Чого? :? А ось і відповідь - як набамбурилось і вже десь гримить! :shock:
Вирішуємо втікати... пізно... :cry: :D
Як влупить! :lol: Наскрізь промок моментально!
Я принципово нічого від дощу не брав (задовбався тягати цю всю фню на горбі влітку :x :roll: ), добре, що дружина втихаря парасолю в чохол запхнула :) - стоїмо вдвох, як придурки, під однією парасолею, а навколо ллє, ще й з градом! :shock: Та то дурниці - страшнувато, братці, у лісі, коли гримить і блискає прямо в вухо/гоко! :shock: Здригаєшся/шугаєшся конкретно, бляха... :D
Десь хвилин 40 простояли отак :D , почало вщухати...
Почали збиратися. Ба! Витягую з води стійку - вся в ікрі :shock: :
DSC00386.JPG
DSC00388.JPG
Ледве відчистив - така липка як клей!
Хто знає чия? Я не знаю... На стійці ще равлик водяний висів - але, ніби, равлики ікрою не розмножуються? :?

Заледве таксі викликали - ніхто не хотів після дощу їхати! А у Вінниці, виявляється, ще гірше було - дерева повалило, гілля поламало :shock: , так, що ми ще легко відбулись. ;)
Видать, Гуральня нас не любить (мабуть жінку), або, навпаки - любить - чотири рибалки - три з дощем (одна без дощу, коли був сам, зате місьць не було)... :( :D
Улови (що встигли):
Дружини:
DSC00389.JPG
Мій:
DSC00390.JPG
Карпики, краснопірка і більшість карасів відпущені. ;)
bond
27 июн 2009, 18:31

Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Рыбалка в Стрижавке

Тому, мені наприклад, ніщо не стане в заваді виїхати в Стрижавку на рибалку в Чт, або Пт, (ще й 4 вільні місця на кобилі є ;)
Так, звичайно, добре. А я ось, наприклад, у будні ніяк з роботи не можу. :(
те що арендар корме рибу, це йому аж ніяк не мінус, а ВЕЛИЧЕЗНИЙ ПЛЮС, це в кінці, кінців його особисті гроші, витрачені на перспективу
Якщо вирощувати на продаж - то так, а якщо на платну рибалку - то мені не подобається. Мені подобається коли риба голодна! А тут - я зі своїм хробачком! :D Там і природнього корму навалом - он які зарості. Якщо вже так хочеться годувати - годували б в понеділок. :geek:
bond
14 май 2009, 12:21

Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Рибалка на р.Південний Буг

Традиційно, відкриття сезону, - плющити "жостко" плітку!
Там де можна у нерест, на дозволені снасті.
"Жостко", дуже, не вийшло, але, все одно, гаразд, я, особисто, відірвався. ;)
gorlitsa , Клончик , Шуня , NoName , bond , енЬд Володья (не з наших ;) ).
Я (ай ме): фідер (звичайно ж) "зе бест шамано", патер, повідок 25см 0,12, гачик Овнер №16, шнуГок, при-кормушка ж, еге ж, саморобні оба-двоє... потім (коли, сі скінчила, самопальна) - ФД "Карась".
Зранку плющили її (плітку) жваво. Потім теж. Розмір не втішав (порівняно з минулорічною) - 50-70гр. Зрідка 100-150гр.
Класична фідерна тактика - рулила. Перезакидай часто, попадай в точку, "не жадись" - буде тобі счастья. Десь з десятої-одиннадцятої години про точність можна було лише помріяти, бо здійнявся скажений вітер, який зносив кормуху на закиданні куди завгодно, тільки не у точку. Зате спільними зусиллями знайшли інший рецепт уловивості - підсадка в наживку, до мотиля, опарика. Рулило. Навіть злегка набридло. Добре що Клончик не давав мені (і конЬяці) сумувати! :D
Таким чином, віддуплились після зими нормально.
Улов мій і Шунін. Гинші засоромились увіковічнитись... ;)
DSC01296.JPG
DSC01297.JPG
bond
03 апр 2011, 17:19

Перейти в форум
Перейти в тему

Прикормка. Основна база на фідер/поплавок.

Власне на карася, бо то те, що я найчастіше ловлю і найбільше люблю ловити. :oops: На карпа теж годиться.
Так ось:
- 3кг панірувальних сухарів;
[*]Сухарі роблю сам: постійно всі залишки черствого хліба (купуємо трошки більше ніж необхідно ;)) ріжу на смужки, сушу, мелю. За зиму накопичується пристойна кількість, а в сезон оновлюю запаси - майже вистачає. Потрібно мати якусь стареньку електромясорубку щоб не жалко було сухарі молоти (чорний сухар - як камінець!) - це ПРОБЛЕМА!, або якийсь інший девайс, типу побутової крупорушки ("мечта поэта"... :roll: ).

- 1кг горохової муки;
- 1кг кукурудзяної муки;
- 1кг кукурудзяної крупи (фракція, залежно від побажань);
- 1кг пшона (можна і нелущеного);
- 400гр какао;
- ~60гр кориці (два пакетика, бувають по 20-30-40гр);
- ~60гр коріандру (два пакетика, бувають по 20-30-40гр);

Берем великий пластмасовий таз (бажано високий і довго-широкий), електродриль, насадку для замішування будівельних сумішей (можна стирити у дружини міксер - але не раджу :D ), засипаємо (в тазік, звичайно ;) ) інгрідієнди, і - вжжжжик - готово! 8-) Ніхто, звичайно, не забороняє мішати руками, лопатами, ложками і т.д. ;) Головне - широка і глибока ємкість, бо, наприклад, у відрі буде дуже проблематично такий об'єм. :idea:

Всю цю суміш в поліетиленовий пакет (н-д, для сміття) і в рибальську комірчину, в кого є, (а в мене - Є! ;) ), а в кого немає - той слізно просить дружину надати якийсь закавулок в хаті для зберігання рибальської амуніції. :D
На рибалку берем собі необхідну кількість суміші (як правило, 1-2кг). На водоймі змочуємо "місцевою" :idea: водою, пермішуємо, вистоюємо десь 20хв (за цей час розкладаємось, налаштовуємо снасті) - суміш має бути майже суха (ставок) але стискатися в кулаці і тримати форму. Можна кинути під берег кульку і подивитись як вона себе там поводить.

В принципі, суміш готова для використання у поплавковій і фідерній риболовлі. Типу - самопальний універсал.
Якщо ж хотца "запретного" :geek: , то хімічим далі (на тій кількості, яку взяли з собою):
1.Макуха. Додаємо в потрібненому вигляді стільки скільки вважаємо за потрібне. Але не вдома, коли готуємо базу! :!: Кількість бази досить велика (на 1-2 місяці), а макуха має здатність гіркнути, тому тільки на водоймі! :!:
2.Геркулес. Замочуємо пластівці (200-300гр) на ~20хв і замішуємо з базою.
3.Вівсяна мука (перемелений геркулес). Коли потрібна більш клейка суміш (течія, Метод).
4.Сублюмований (сушений) часник. Пакетик.
5.Порошок різного желе (широкий вибір від полуниці до коли). Ароматизатор і "клей".
6.Земля з кротовин. Коли потрібно затемнити і "збіднити" прикормку (як правило, рання весна - пізня осінь).
7.Рублений хробак (ріжем ножицями), опариш, кастер (лялечка опариша). Протеїн. Але мене завжди ЖАБА :D душить з цими цінами. :evil:
8.Кокосова стружка. Висівки. Коли плітки, верховодки закортіло зверху заманити.
9.Якщо ловимо на якісь крупи (кукурудза, перловка і т.п.) - їх туди ж.
10.Ну там, різні куповані ароматизатори.
11.Що в голову взбрикне. :D До безкінечності. ;)
bond
17 май 2009, 13:56

Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Кто и как (наши дивные рецепты)

В основном пользуюсь готовыми смесями ФишДрим.Вопрос больше к "больным фидером",есть ли смысл вводить в них дополнительные ингредиенты?Например "геркулес"для вязкости если на течении,или экзотику какую:конопли и т.д.
Все має право на життя. Все потрібно пробувати і робити висновки. :geek:

Щодо збільшення в'язкості.
У ФД, здається, :? є лінійка для річок, і достатньо вязка.
Геркулес (пластівці) в'язкість не збільшує, а навіть навпаки - розрихлює. Враження, що він зв'язує, складається через те, що в ньому багато його борошна - от воно дійсно зв'язує чудово. Тобто, якщо потрібно зробити клейку прикормку, потрібно додавати саме мелений геркулес (вівсяну муку). Тільки зразу попереджаю, що мелеться він важко. :!: Не поламайте мелючий агрегат! ;)
Непогано "клеють" порошки желе(желатин).
Глина.
Є ще спецприкормки "Метод" (не у ФД). Як пластилін. ;)
bond
29 май 2009, 14:55

Перейти в форум
Перейти в тему

06.06.2009р.

В попередню суботу був вперше тут. Періодичний дощ, а потім злива не дали толком оцінити можливості водойми і свої. ;)
На цю суботу були пропрацьовані однозначно виграшні стратетегія і тактика :ugeek: . Дружина поїхала до тестя з тещею (ура!) - значить можна встати раніше, бо вони люблять поспати (нагадаю, що дружина у мене - теж заклятий риболов :P ). Встав о третій.., збори.., на таксі о 4:30 вже там. Дамба, як місце ловів мені не подобається - йду у ліс на лівий бік від дамби (з прошлого разу пригледів собі гарну місцинку).
Йо-ма-йо!!! :? :evil: :cry: :twisted: Місць немає!!! Хто з ночівлею, хто раніше встиг... Аж в самому кінці знайшов можливість притулитися. :shock: Весь план, стратетегія і тактика - до дупи! :evil: Закинути фідер - ніякої можливості, на першому ж закиданні чиркаю закормочною годівницею листя - і вона у красивому вільному польоті... :cry: Ледве жінчиним пікером 2,7м зміг пристосуватись (добре що жінка у тещі! ;) ). Ні про яку точність закидання не йдеться, головна думка - як би на гіляку не закинути. Потроху клює дрібнота, засікається погано - карпики на півдолоні.
Враховуючи обставини, знаряжаю ще глухий мах 5м. Від душі (чотири грейпфрути) закормлю під поплавок. Після такого шуму, поки що на поплавок уваги звертаю мало, вся увага пікеру.
Попереднього разу опариш тут зовсім не працював (жодної покльовки) і я взяв залишки його з попередньої риболовлі тільки на всяк випадок. На мах і причепив (пікер - хробак). Так, на поплавку через деякий час починається "возня" - туди-сюди, два притопа - три вспливання, підсікання нічого не дають, пару разів проскакує той самий карпик. Вже набридло - вирішую дочекатись конкретної покльовки. Тут почало вести так само. Думаю, витягну щоб не нервувало. Підсік для галочки - а воно як потягне! Поки до мене дійшло - монстрик (за відчуттями- щось десь біля 0,5кг) зразу ж заліз у корчі (повалене дерево тут же), смикав-смикав, чекав поки сам вилізе - безрезультатно. Обірвав сам усе, добре хоч поплавка врятувати вдалося. :x
Більше в мене оснастки поплавочної не було, взяв пікера 3,0м, причепив грузик 15гр і закинув маятником там де поплавок був (жалко було грейпфрутів, що прикормив дарма :) ). В результаті потім взяв звідти найбільшого карася - десь біля 200гр.
По сусідству якісь хлопці швиденько згорнулись (я так зрозумів, що на Гуральні у багатьох тактика така - приїзджаємо чим раніше, ловимо десь до дев'ятої (поки збирач грошей ще не ходить) і - шухер! :D , що встигли впіймати, то наше) і я пішов на їхнє місце - там трохи краще було розвернутись з пікерами.
Десь з обіду почала брати нормальна плітка - подумав, що краснопірка, але потім впіймав ще кілька з нормальними оранжевими плавниками - зрозумів, ще в шлюбному наряді.
DSC00328.JPG
DSC00327.JPG
Висновок - на наших ставках через аномальний травень риба нереститься "хвилями", карась в тому числі, через те кльов і хреновий.
До речі, я - браконьєр :oops: , ловив під таким знаком:
DSC00330.JPG
DSC00329.JPG
Ось улов:
DSC00331.JPG
Оскільки дружини дома немає, все відпущено! Якщо беру, то один-два десятки на вечерю, все інше відпускаю. :)

P.S.Опробувані насадки: червоний, опарик, перловка, кукурудза, піна. Працювали тільки хробак і опариш. Прикормка - моя . Перша порція з геркулесом, кастером, кукурудзою, рубленим червяком, перловкою. Друга порція - з меленою макухою та рубленим червяком. Дипував насадку часником, полином, скопексом, конопляним маслом. :ugeek:
bond
07 июн 2009, 17:11

Перейти в форум
Перейти в тему

Re: 06.06.2009р.

Десь з обіду почала брати нормальна плітка - подумав, що краснопірка, але потім впіймав ще кілька з нормальними оранжевими плавниками - зрозумів, ще в шлюбному наряді.
Таки спочатку був правий - краснопірка. :? Почитав літературу... :geek:
Ввели в оману жовті очі як у плітки, а про рот (задертий вгору) забув. :oops:
bond
09 июн 2009, 11:04

Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Гуральня

А можно подробней про грейпфрут
:)
Куля прикормки - завбільшки з грейпфрут. ;) Бувають ще "апельсини", "мандарини", "горіхи". ;)
Коли риба полохлива, то прикормлювати можна двома способами:
- зразу бухнути багато (як правило, "апельсинами" або "грейпфрутами"), риба злякається, розбіжиться, а потім повернеться і довго стоятиме на прикормці;
- розсипом, постійно, щоб не лякати.
В стандартних умовах на невідомій водоймі (про рибу ще не знаємо, чим вона тут "дихає") краще старт з кількох "мандаринів" і періодично додавати "горіхи". Потім по поведінці риби вже можна зробити висновок, як її тут правильно годувати.
bond
09 июн 2009, 07:37

Перейти в форум
Перейти в тему

Даю АТЧЬОТ
Так-с, даю АНАЛЫЗЬ... :D
..стоп машина... Ручка ни крутится ни туда ни сюда.... Я пытаюсь разобрать, а она не в какую.. все заклинило....
Я вже не дуже добре пам'ятаю конструхцію мясорубки а-ля "Псковский тракторный завод" (зажрались ми ;) ), але на електричній я роблю так (у мене вона "Минский тракторный" ;) ): якщо починає клинити, я зразу на півоберта відкручую прижимну гайку решітки або більше і справа рухається. Але потрібно мати на увазі, що чотрирьохгранний шпиндик на шнеку (на якому тримається ніж) повинен бути достатньо довгим, щоб його не злизало (мав таку біду, зараз умільці виточили такий як книжка пише).
...сыпать в мясорубку сухарики по пол-ложечки...И о чудо!!! Из отверстий в решетке посыпалась струйка превосходных меленых белых сухарей!...Сухари резать мельче, крутить быстрее, но небольшими порциями...
Оце воно! Потрошечку потрібно. Я в електричну по одній-дві смужечки кидаю.
... рука чуть не отвалилась... тяжкое это занятие :D
Ну тепер ти накачаєшся - всіх однією правою... ;) Але молодець! За 35хв 5 літрів! :shock: :? 8-)
...а чёрные просто покупаю панировочные, знаю магазин где они по 1 гривне за 200грм пачку...
Місце секретне? :?:
лично мне гораздо легче заработать Червонец - эт на 2 кг сухарей, чем переломать дома всё, что можно сломать и умереть от нежных женских ручёноЧек! Хотя каждому своё :oops:
Я, особисто, не відношуся до категорії рибалок, які кайфують від процесу підготовки до ДІЙСТВА. :oops: Рибалити люблю, а готуватися - не дуже, сприймаю цей процес як прикру необхідність, повинність. Але от з прикормом (сухарями ;) ) повозитись інколи люблю. 8-)
bond
12 июн 2009, 17:16

Перейти в форум
Перейти в тему

13.06.2009р.

Гуральна - спроба №3. Добити ж треба? :ugeek:
Прогноз погоди не радував - знову перти зайвий вантаж у вигляді різних приспособ для захисту від дощу та холоду... :x Але куди дінешся - "охота пуще неволи". :)
Виїхали з дружиною на таксі (цікаво, що віз той самий таксист, що і у попередній раз), о 4:30 вже на дамбі. Автівок немає (поганий прогоноз має і позитивну сторону ;) ), що не може не радувати - місця повинні бути. Зразу ж по лівому березі знаходимо два широких місця без низьких гіляк і корчів, правда, трошки далекувато (~30м) один від одного.
Замішую прикормку, поки набухає розкладаю снасті. Глухий мах 5м на опарика, пікер 3,0м на хробака, фідер 3,6м на кукурудзу. Така кількість вудлищ є не дуже правильно тактикою - краще ловити на одне, максиму на два. На що піде - тому й приділю увагу, вирішую. Закормлюю рясно під поплавок, і пікером. Відразу ж перша покльовка на поплавок - краснопірка, по традиції першу рибу (якщо не трофейна) втопив. Тепер дістаю садок (теж прикмета - до першої риби садок не розкладаю) і порушую ще одну прикмету (вона трохи "дурна" :oops: - не розкладаю підсаку поки не знадобиться, перший трофей потрібно дістати без неї :shock: ) - розкладаю підсаку. Клює тільки на поплавок - мінікарпик, трохи більшечкий, карасик. Пікер показує невиразні рідкі покльовки (дрібнота вовтузить хробака за хвоста), фідер мовчить. Екскурс до дружини показує таку ж картину - два пікера мовчать, працює поплавок.
Хм, риба під берегом? Невже доведеться "изголяться" на мах? :shock: :? Жалко... Поплавок для мене стара любов :oops: , звичайно, але фідер - це О! :)
Пішов більш "заліковіший" карпик, це вже цікавіше - боєць!
Тут дружина гукає - що хоче не чутно, але біжу з підсакою - є хороший карпик ~300гр, підсачую. От, зараза, знов мене по трофеях обловить! :D Спіймала на картоплю. Беру і собі пробую - клює-тягає але не підсікається - картопля трошки переварена, м'яка, тонкий маленький гачок №16 ріже її. Міняю на ГАК №6 - клювати перестає, міняю назад, чіпляю опарика. Постійно докормлюю невеличкими кульками. Є непоганий карпик - заставив повозитись!
dsc00332.jpg
Десь о 9-й спостерігаємо заплив рибалки (молодий, десь років 25) навпроти нас за вкраденим вудлищем. :shock: :D :P Я швиденько вимотую пікер і фідер щоб він не заплутвася. :arrow: Недопливши до мого місця закидання, невдаха спіймав вудку і навіть з рибою! :) Бідака ледве причалив до берега, так стомився - всі аж спериживались на березі. Яка риба була (те що карп і так ясно) - я не бачив, мабуть що біля 500гр.
Попався гарненький дзеркальний карпик:
dsc00333.jpg
Кльов то спалахує то затихає. Де карась? :? Тільки два попалося. Чому не працює червяк - не можу в це повірити! Вже зібрався поміняти на опариш- як тут хороша покльовка на пікер. Є хороший карась! :)
dsc00334.jpg
Міняю на фідері кукурудзу на опарика - невиразні покльовки. Міняю патерностер на несимметричку.
На поплавок чудова покльовка, запекла боротьба - поки що на сьогодні мій рекордний карпик! (але менший ніж у дружини :cry: :D ):
dsc00335.jpg
На фідер теж хороший дриг - підсікаю, фрикціон вищить, викачую, лізе на жилку пікера, відвожу, привожу справа під берег, а підсака з другого боку... :shock: Куряча мама! Карп вже здався, а я його вийняти не можу - до підсаки не можу дістати, а так витягти не можу - тонкий повідок і малий гачок. :D Почав тягтися за підсакою, паразит з останніх сил мотнув головою - і зірвався... :cry: Десь на 500-600гр був... Через деякий час ще такий же (за відчуттями) зійшов по дорозі. :( Несимметричка працює краще за патер.
Мені цікаво, хто у нас у Вінниці дилер по розповсюдженню серед риби перископів? :D Найти б і морду начистити... :D Зараза, тільки відвернешся-відволічешся - хорошу покльовку прогавиш, риба точно підглядає - це всім відомо. ;)
Отримав два обриви на чомусь серйозному... :x
Карася немає - чи то бастує, чи то карпик йому не дає, проганяє від прикормки. :? Кльов інколи затухає - постійно кормлю. Прикормка вже закінчується (було ~2,5кг) - відвик я від поплавкого годування - там масштаби інші ніж на фідер. :geek:
Перед 17:00 вирішуємо потроху збиратись - і пізно, і прикормка закінчилась. Тут, як на зло, на фідер підряд два хороших карася (виважувати біг вже з підсакою в руці ;) ) - одумався хад?! :)
Оскільки вже збираюсь, залишок прикормки (дві жмені) розсипом кидаю під поплавок, а сам розбираю фідер. Добре, що сидів біля вудки! Покльовка із серії "віддай вудлище!"! :shock: Встиг вхопити, борюсь, адреналін, а підсака, собака, вже біля чохла сохне! :D Лівим пальцем правої ноги :D якось дотягнувся і підсунув (по дорозі ще заплуталась в жилці фідера :D ), вхопив - і сьогоднішній рекорд (420гр) є! :)
dsc00336.jpg
dsc00337.jpg
Боєць! :) Губа рвана - вже сидів на гачку.
Ось загальний улов дружини (~1,5кг), дрібного карпика немає - вона в основному впиралась на картоплю і кукурудзу:
dsc00338.jpg
Дружині попався якийсь дивний карпик - мабуть у дитинстві травмувався :? :
dsc00341.jpg
Ось мій загальний улов (~2,5кг):
dsc00339.jpg
Частина улову (в основному молодь) була благополучно втоплена, додому взяли біля 2-х кг:
dsc00340.jpg
Погода була мінлива - зранку було навіть тепло (сидів без куртки), в середині дня дуже холодно навіть у куртці, кілька разів зривався дощ.
Рибалкою задоволений - поки що найкраща в цьому сезоні, жаль лише, що довгу 3м підсаку не взяв (нікуди було голову від неї запхнути :( ). В міру свого вміння застосував правильну тактику. У інших риболовів здається ОП або близько до цього.
bond
14 июн 2009, 12:48

Перейти в форум
Перейти в тему

Акула писал(а):Опиши, пожалуйста, устройство своей водяной бани...

Я, наприклад, беру одну широку каструльку з водою, а в неї ковшик невеличкий - у ньому і варю. Виходить - на водяній бані.
bond
18 июн 2009, 12:03

Перейти в форум
Перейти в тему

Бонд, а можеш написати в яких пропорціях ти використовуєш компоненти приманки, чи все на глазз?
Мастирку так: води 1 стакан, закипіло, всипаю горохове борошно 1 стакан, варю помішуючи, потім всипаю 1 стопку манки.
Пропорція десь 3 частини гороху і 1 частина манки.
Але я дуже рідко це роблю - у мене дружина цим займається, такі у неї рибальські обов'язки. ;) Моя справа - снасті і прикормка, її - наживка.
P.S.Мій нік bond , а не Бонд. ;)
bond
19 июн 2009, 11:04

Перейти в форум
Перейти в тему

Подскажите пожалуйста,есть ли практика использования мягкой ростительной насадки на фидере. У меня не получилось.
Практика є, але не у мене. :oops: :D
Кукурудза, перловка, горох - тут без проблем. ;)
Мастирка, мамалига і т.д., достатньо крутого замісу, ще годяться... Але проблема у тому (для мене), що на рослинні м'які насадки фідером/пікером складно ловити, бо весь час сумніваєшся чи висить вона (насадка) ще на гачку, особливо після разової, одиночної покльовки (тут можуть допомогти гачки з пружинкою). В жор - без проблем, а от при капризному кльові - проблема велика. :( Виходом може бути ловля "з руки" або "з коліна" (комель на коліні) - підсікати негайно ж після (а ідеально - під час) першого удару (тут краще, щоб плетений шнур стояв). Але я так не люблю - руки все-одно злегка тремтять, передаючи коливання на вершинку, незручно і т.д.
Але, при досягенні відповідного рівня майстерності, застосовувати м'які рослинні насадки на фідері потрібно! Бо риба ж не завжди відгукується на класичні фідерні насадки.
А про манку взагалі мовчу... :cry: ;)
bond
21 июн 2009, 13:31

Перейти в форум
Перейти в тему

Re: А таки, поїдемо разом на рибалку! ;)

Отож, я почну:

Завжди (винятки - тільки скажені форс-мажори у вигляді якихось стихійних лих типу землетрусів, цунамі і т.п. ;) ) у вихідні (і не тільки) готовий впасти на хвіст камрадам, які їдуть на рибалку на авто! :oops:

Про себе:
- сам "безлошадний" :cry: ;
- активний фідераст :D ;) ;
- в основному - "стояк" ;) (ставки, озера);
- ловлю білу рибу;
- як правило, рибалю і виїзджаю разом із дружиною;
- як правило, рибалка у суботу;
- із реманенту - рюкзак (або два (один маленький), якщо з дружиною), сумка із садками і головою підсаки, чохол з вудлищами і підставками 1,5м або 1,6м;
- горілку, інші алкогольні напої (навіть пиво! :shock: ) - на одноденних рибалках не вживаю! :!: Це важливо! :!: ;
- на водоймах притримуюсь чистоти, все сміття забираю з собою;
- практично всю рибу відпускаю, беру десь з десяток-два на вечерю;
- важливо :!: - якщо не клює, через одну-дві-три-і т.д. години від'їзджати не збираюся, ловити стараюсь "до упора", до зміни місця ловлі теж не схильний :ugeek: .

Буду радий пропозиціям тут або в ПП. :)
bond
21 июн 2009, 13:51

Перейти в форум
Перейти в тему

Кременчугське водосховище.

20-25.06.2011р. Кременчугське водосховище вище Черкас.

Були втрьох: Andrew , gorlitsa , bond . Отаборилися на острові приблизно посередині Дніпра.
Суцільний екстрим! Початок особливо: у дощ та шквальний вітер переплавлялися на двох надувахах з електромоторами і орендованій лодці типу казанки на причипі за однією з надувах. Ледве дочовгали до місця стоянки. Саме місце стоянки дуже зручне (якщо не рахувати комарів): пост єгеря з обладнаним навісом над столом, облаштовані сходинки для зручного спуску у воду.
Як виявилось, впритул до острова пролягає фарватер. Вночі начудувався на чотирьохпалубну громадину теплохода "Маршал Кошевой", яка у повній ілюмінації пройшла десь у двадцяти метрах від нашого берегу. Видовище вражаюче: уявіть собі п"ятиповерховий будинок на три під"їзди, який досить жваво повз вас пропливає.
Фарватер щороку відвойовує у острова кілька метрів, в результаті чого винкла купа бровок, які облутані корінням та завалені топляком. Ловити з берега фідером практично неможливо - вивести рибу можна було лише високо задираючи вудлище уверх і з шаленою швидкістю крутячи ручку котушки. Проте, якщо на гачок чіплялось щось серйозніше, то глухий зачіп гарантовано. Перепробував три місця - всюди однаково. Наобривався на кілька років уперед - кормушок штук двадцять, гачків навіть не рахував. На слідуючий день знайшов вихід - заплив на орендованій лодці на веслах за бровку і прив"язувався до затопленого дерева. Зачепів практично уник, проте фідерити було нецікаво - кидаєш у фарватер, глибина (кормушка 50гр тоне секунд двадцять), течія, закорм робити дарма. Наловився срані (по дніпровських мірках) досхочу. Плітка, густерка, підлящик (все в межах 200гр, +/- 50). Видирати їх з великої глибини на течії - майже ніякого задоволення. В останній день попався підлящик 300-400гр. На пучок хробаків часто попадався здоровий йорж. Взагалі, кожне перезакидання вимагає повної перезарядки наживки - все порване в хлам "піраньями" - хоч опариш, хоч хробаки, хоч кукурудза...
На одну ніч вирішив переплисти на протилежний острівець, де був міляк. З вечора перебрався, почав ловити - після перших великих верховодок підійшла нормальна плітка, потім густера з підлящиком. Можливо щось і вигоріло б з нічною рибалкою. Та не склалося - насунулася така чорна хмара, що я ледве встиг зібратися і домаслати на веслах назад - втік перед самим штормом.
Товариші на своїх надувашках плавали за хижаком багато - все дрібне і неохоче. Пару щучок під кіло, окунці, судачки. Без бензинової лодки там робити нічого - потрібно далеко плавати, шукати місця.
Правда, за п"ять днів вереск цих лодок так набрид, що аж нудило.
Andrew періодично розважався поплавком під берегом на верховодку - при бажані її можна було плющити відрами.
Назад встигли перебратися теж перед негодою - як тільки сіли у авто, зарядив дощ, який супроводжував нас аж до Вінниці.
Фото не робив, бо телефон відключав, економлячи заряд акумулятора. Соратники, думаю, викладуть.
bond
26 июн 2011, 14:36

Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Южный Буг, район окружного моста

19-20.06.2009р.
Рибалка з ночівлею біля мосту.
Я, дружина, кум.
Коротке резюме - на другий день таки втекли від ОПу :( - на юшку наловили! ;) Винна у всьому, звичайно, - моя прикормка! :oops: :D ;)
В улові - один "зачотний" (у мене) карась (~300гр), два карася у дружини, величенький рак (втоплений) у кума :) , міні-підлящики (долоня і менші), дрібні плітки, кокуні, і ціла купа бичка (привіт, ДФ! ;) ) завбільшки з 2/3 мізинця (в Гвоздьові був мега-бичок, в порівнянні з цим :) ).
У навколишніх рибалок, правда, ще гірше... :(
Природа - красота! :)
Але виїзди з ночівлею такою малою компанією невигідні - дуже багато часу відбирають господарські клопоти! :( Добування дров - особливо, - ще сьогодні крепатура (не звикші ми до суворої фізичної праці ;) )!
bond
21 июн 2009, 14:10

Перейти в форум
Перейти в тему