Зимова вудка

Рыбалка зимой и все, что с ней связано

Модератор: Акула

Зимова вудка

Сообщение Веталь » 07 янв 2010, 13:35

МОРМИШКА Найпопулярнішою оснасткою підлідної рибалки є мормишка. Мормишки є такі: для ловлі з насадкою і безнасадочні. Безнасадочні мормишки, це мормишки які в основному імітують мотиль, мушки, око окуня або розфарбовані в різні яскраві кольори і мають більші розміри аніж звичайні мормишки. Безнасадочними мормишками треба грати біля дна приваблюючи окуня чи судака, інші види риб не йдуть на цей прийом, навіть на мормишку як імітує мотиль, так як відчуває фальшивку, бо орієнтується на запах, окунь, судак чи йорж атакують приманку зразу. Іноді бували випадки коли на мормишку-імітатор мотиля (а частіше і на мушку) попадались і інші риби, але це буває рідко.
Насадочні мормишки серед рибаків дуже популярні, такі мормишки виробляють в основному з свинцю, заліза, вольфраму, найбільш екзотичні і дорогі виробляють із срібла, Є крашені мормишки, але вони швидко "линяють", я віддаю перевагу мормишкам без окраски. Відносно коштовними є вольфрамові мормишки, їх ціна залежить від розмірів (і від жадності продавця), більш дешеві і доступні є свинцеві. Серед багатьох рибаків побутує думка, шо чим дорожча мормишка, тим краще клює, але це далеко не так.
Збираючись на рибалку, потрібно брати з собою багато мормишок різних видів, наприклад, часто буває шо на жовту не клює зовсім, а коли перев"язав на білу мормишку, то починався кльов, так же і залежить все від форми і величини мормишки. Також мормишку потрібно підбирати в залежності від глибини водойми і наявності течії, чим глибше і сильніша течія, тим більшу мормишку потрібно підбирати, це потрібно для того щоб добре контролювати мормишку і урізноманітнити гру в воді, прив"язується мормишка так як і гачок, тільки обов"язково щоб вістря гачка мормишки "дивилося" догори, для цього потрібно при прив"язувані просаджувати ліску в той отвір, який знаходиться зі сторони вістря. Насадкою може послужити мотиль, опариш, манка, сало. Вище мормишки (15-20 см) я прив"язую дрібний гачок (№2-3) на поводку 7-8см, чіпляю на нього мотиль, іноді риба надає більшу перевагу йому ніж мормишці. Найпопулярнішою насадкою є мотиль, його потрібно чіпляти (бажано чіпляти кілька штук, в залежності від розміру мотиля) за головку на вістря гачка, щоб тіло доповнювало гру мормишки в воді, для досягнення кращого ефекту. Прийоми гри мормишки потрібно застосовувати в залежності від прозорості води в водоймі, глибини і наявності течії. Грати потрібно рослабленою рукою, пи цьому рухаючи кистю прискоено чи уповільнено, найпоширеніший метод це опускання мормишки на дно і ритмічне плавне посмикуюче піднімання на висоту 20-30см і знову опускати її, можна і піднімати вище, все залежить від глибини водойми і тої риби на яку ви "полюєте" (детальніше внизу).
КИВОК Кивок виробляється з пластмаси, гуми, пружної сталі, з кінського волосу тощо. Кивок потібно підбирати під вагу мормишки, чим легша мормишка, тим еластичніший і довший кивок. Основна його задача, це реагувати на різні рухи ліски. Я віддаю перевагу саморобним кивкам, для легких мормишок я роблю кивок з вирізаної смужки велосипедної камери, для середніх - з еластичної пластмасової смужки, для важких мормишок я надаю перевагу тонкій металевій пружині, для кілець на кінцях і "замків" я використовую ізоляцію від проволки. Зробити кивок самому дуже легко, головне підібрати матеріал. Початківцям я рекомендую придбати кивок і вивчити його конструкцію, щоб надалі попробувати цого змайструвати самому. Кивок потрібно часто змінювати, взалежності від інтенсивності рибалки.
ЛІСКА Ліска для літньої ловлі тут не пройде, потрібно купляти зимову ліску, вона стійка до морозу. Товщину ліски потрібно підбирати в залежності від риби яка клює, колір потрібно підбирати в залежності від кольору води, в основному вода чиста зимою і потрібно брати безбарвну ліску. Якшо клює окунець і інша дрібнота, то потрібно брати ліску 0,08мм , якшо клює шось побільше то потрібно ставити 0,1мм, якшо пішов крупняк - 0,12мм і більше.
ВУДКА Конструкцій таких вудок не дуже багато, для мормишечної ловлі підійде як і "балалайка" так і вудочка з рукояткою. Я вддаю перевагу вудочці з рукояткою і з блокувальником на котушці, в рукоятку можна сховати "ножки" мормишку і кивок. Але тут все залежить від особистих вподобань. Зберігати потрібно в сухому місці, все просушити, мормишки які побували в водоймі потрібно промити в кип"яченій воді і змастити вазеліном, а то вони не доживуть до слідуючого сезону.
ОСНОВИ РИБАЛКИ Ловля кожного виду риб відрізняється, тим більше що зимою не всі види риб зберігають активність, по першому льоду окунь дуже агресивний і добре клює, але надалі він стає "сонний" і його потрібно шукати, ловлю на мотиль його, іноді бачив таке варварство: мужик зловив окунця, виягнув око в нього, начепив на мормишку і ловив, і клював окунь добре в нього. В залежності від погоди, його потрібно шукатив різних місцях, в морозну погоду він "сидить" на глибоких місцях і поблизу "бровок", в відлигу він може бути в неглибоких місцях біля берега, де літом були зарості кропивки, також окунь полюбляє "сидіти" в корягах і під очеретом, в відлигу його можна ще знайти в середині товщі води і під поверхнею льоду, схожі повадки спостерігаються в судака. Плітка (та інші подібні), зимою "сидить" в глибоких ямах (в річках з течією вона обирає глибокі ями з повільною течією), клює на мотиль, також я рекомендую попробувати ловити на тонку і вузьку смужку свіжого сала, іноді ця наживка працює набагато краще ніж мотиль, в відлигу можна попробувати ловити на манку. При ловлі плітки не рекомендую використовувати прийоми гри мормишкою як на окуня, краще періодично злегка посмикувати вудочку. Зимою є активними ще кілька видів риб які ловлять на мормишку, зокрема це пічкур, пукас і синька, остання є дуже агресивною дрібною рибою, яка клює в любу погоду на різній глибині, інколи по першому льоду і в затяжну відлигу попадається "сонний" карась. Все, про мормишечну ловлю начеб-то все написав та як бачу я, доповнюйте якшо хтось бачить по-своєму ...
Вложения
070120101327.jpg
Моя улюблена вудочка в "бойовому" вигляді
070120101328.jpg
Моя улюблена вудочка в складеному вигляді.
070120101332.jpg
Мої найулюбленіші мормишки
Веталь

Благодарил (а): 1009 раз.
Год рождения: 1988

Re: Зимова вудка

Сообщение gorlitsa » 07 янв 2010, 14:21

Взимку основна риба, це окунь. Плотву ловимо в основному на річці в районі від Ладижина до мосту на Н.Кропивну.Попадається і на деяких ставках. Вудка на плотву може бути як і "окунева" з однією мормишкою(плотва теж полюбляє танцюючу мормишку), так і з "плотвинною" оснасткою. Плотвинні вудки працюють і на карася. Індикатор кльову - сторожок
09 008.jpg
, є ще коромисло http://vinfishing.vn.ua/forum/viewtopic.php?f=48&t=52
RES01923.JPG
. Поплавок у нас не прижився. Річ у тому, що конструкція поплавкової оснастки вимагає сидіти над лункою. Поплавок при цьому притоплений, якщо ми ловимо на течії і на глібині - його просто не видно, так як вудочки розставляються на деякій відстані. В очереті, де ловиться карась - мілко і потрібно відходити від лунки, поплавок теж не видно! Акула взагалі ловить - вудки стоять як флажки
018 Изменение размера.jpg
, катушка всунута в сніг - орієнтується на сторожок !
Справжня оснастка плотвинних вудочок
рисунок.png
рисунок.png (8.66 KiB) Просмотров: 1454
(їх треба мати штуки три, не менше!) - це грузик на кінці основної(0,1-0,15мм) жилки а зверху на поводках(0,08-0,1мм) гачок 2,5 або мормишка. Ставиться два поводки, так щоб не чіпляли один одного. Якщо є течія - нижній може бути довжиною нижче груза, течія його відведе...Можна на верхній чіпляти мормишку, на нижній гачок, дивлячись що клює..Наживка - мотиль, манка, сало..куди без нього? :)
gorlitsa

Благодарил (а): 498 раз.

Сообщение gorlitsa » 01 мар 2010, 22:24

Для тих, хто любить помайструвати. Це зимова вудочка змайстрована батьком Свєти (Бонд). Як на мене дуже вдала конструкція!
040 Изменение размера.jpg
, а це моє доробало для балансира :D
048 Изменение размера.jpg
gorlitsa

Re: Рыбалка, просто в тему...

Сообщение Веталь » 02 мар 2010, 22:49

Будьте добры кому не лень в соотв. теме описать карповую снасточку(можно с фото ). Дякую

Для літньої рибалки на коропа посилання на снасть дав Kastafan, а зимою я користуюсь снастю під назвою "яйця", хоча багато хто вважає її браконьєрською, хоча я ловив рибу тільки за губу і ніразу не багрив її...
Веталь

Благодарил (а): 1009 раз.
Год рождения: 1988

Сообщение Vinoboi » 03 мар 2010, 01:45

На яйца ловлю тоже,и тоже НЕ щитаю ее браконьерской, По сравнению с гулями и.т.д. Даже блесенка порой похлеще всяких там всяк,у кента две рыбалки к ряду на блесну с одним крючочком карпушки на 8 и на 15 кг.Поэтому пусть щитают. Думал есть какая на карпа особая зимняя снасть :o
Vinoboi

Благодарил (а): 223 раз.
Год рождения: 0
Автомобиль: Opel

Сообщение PIRAMIcт » 08 мар 2010, 00:00

Веталь писал(а): Просто конструкція вудочки не позволяє рибі втягнути її в лунку, інакше я б не ризикував її залишати...

Фотку в студію, пліз! :)
Живешь как карась: весь мокрый, вокруг щуки и что ни проглотишь - уже дергают за леску.
PIRAMIcт

Откуда: Вінниця, Вишенька, 10 хв пішки до Вишенського озера
Благодарил (а): 751 раз.
Год рождения: 1976

Сообщение artefakt » 04 янв 2011, 15:46

Добра година суток форумчани. Прошу дати мені пораду, як починаючому зимньому рибаку. Справа в тому, що я хочу спробувати ловити на безнасадочні мормишки. І само по собі в мене виникає питання чи можна мормишки кріпити на карабін або через петельки для можливості легкої заміни мормишки, бо як перев'язати змерзлими руками мормишку я собі непредставляю. Наперід дякую за пораду..
artefakt

Благодарил (а): 26 раз.

Сообщение Акула » 04 янв 2011, 15:54

Имхо никаких карабинов! Зимние удочки не дорогие и поэтому лучше иметь пять шесть удочек с разными безнасадочными мормышками.. Удочку соответственно снаряжаешь и кивком под мормышку, либо черта...
Рыбалка - это жизнь, всё остальное - суета...
Акула
Администратор

Благодарил (а): 2829 раз.
Год рождения: 1979

Сообщение рыбалковский_юрчик1 » 04 янв 2011, 16:36

В основном цены на удочки от 8грн до 20,поэтому приобрести данную снасть не составит труда.
С уважением.
рыбалковский_юрчик1

Благодарил (а): 232 раз.
Год рождения: 1997

Сообщение gorlitsa » 04 янв 2011, 18:32

Artefakt писал(а):Добра година суток форумчани. Прошу дати мені пораду, як починаючому зимньому рибаку. Справа в тому, що я хочу спробувати ловити на безнасадочні мормишки. І само по собі в мене виникає питання чи можна мормишки кріпити на карабін або через петельки для можливості легкої заміни мормишки, бо як перев'язати змерзлими руками мормишку я собі непредставляю. Наперід дякую за пораду..

Для того на рибалці присутня така річ, як наповненний стакан :D Це щоб руки гріти! Все в"яжеться безпосередньо до жилки, ніяких петельок, карабінчиків! :!: Для безмотилки потрібне вміння "дрочити" і збалансована вудка. Сторожок повинен бути коротшим і жорсткішим. "Безмотилка" це велика частота коливань(в основному). Так що все "закладуються" ще в дитинстві :lol: . , а не в старості від тремтіння рук...Вдалих починань!
gorlitsa

След.