Фідер: тактика і стратегія фідерної ловлі

Модератор: Акула

Re: Фідер: тактика і стратегія фідерної ловлі

Сообщение МакВин » 28 апр 2013, 19:41

отже...
Може вершинку занадто "взводиш?
або не дочикавшись поки кормушка "устаканиться" на дні відразу після закидання починаєшь подмотувати?
до речі, яка основа? Чи була різниця в основі між двома останіми рибалками, і ВІТЕР :!: буває видуває петлю, ти її вибираєш, а складається враження, що підтягається кормушка. а взагалі боковий вітер для фідера убійство..особливо на прийстойних відстаннях видуває такі дуги, що точка лову по відстані може зменшуватись до десятка метрів. Я (на останніх рибалках) спробував після приводнення кормушки занурювати кінчик фідера у воду, вичікувати поки кормушка ляже на дно і ще + сек 5-15. І тільки потім фідер встановлюю на підставки і підмотую слабину (якще є ) буває навіть, коли ставиш палку на підставку кормушка підтягається закліпсованим шнуром і вудилищем - підмотувати немає чого. Намагайся на вітер ставити основу як на течію, як можна тоншу! ;) Ну і переходити (якщо є варіанти) на більш коротку дистанцію ловлі
Последний раз редактировалось МакВин 28 апр 2013, 19:57, всего редактировалось 1 раз.
якщо риба не карась, то на що вона здалась
МакВин

Благодарил (а): 1398 раз.
Год рождения: 1974
Автомобиль: Toyota

Сообщение rybachok » 28 апр 2013, 19:55

Минулого разу на озері №3 я ловив тим самим спосбом. Кормушка 25гр. Поставив фідер н апідставку, зробив дугу, закліпсувався... Зняв фідер із підставки, вимотав, наповнив кормушку, закинув. Поки кормушка летить, відвожу вудлище в бік до підставки. Коли кормушка падає у воду, то вудлище встановлюється на підставку і дуга вершинка вже взведена... Чекай покльовку. Саме така послідвність дій у мене виходили на ставку №3, чим я був радий. А на Цукерні з'явилися нові нюанси... Може дійсно вітер...
rybachok

Благодарил (а): 346 раз.
Год рождения: 1981

Сообщение bond » 28 апр 2013, 21:20

До МакВин:
По-перше, не переймайся.
Я розумію, що ти злегка тролиш, щоб активізувати форум. ;)
По-друге, Vanagas, дійсно, апологет вертикального розташування фідера. Він, взагалі, збоченець - до того фсього, ще й передній фрік використовує... і на болонку извращается... и вопше. :D
Проте, інколи мудрість триндить.
Ото, коли течія, і недалеко кидати - саме те, вертикально. А так, у нормальних умовах, - під "робочу" (праву) руку, проти течії (якщо течія "не туди" - то під лівицю) , якомога нижче кінчик - і не потрібно видумувати фен-шуй, головне - щоб кінчик дригався.
Вертикальний фідер - шия болить/трудиться. Пенсіонерам - розминатися. :)
rybachok писал(а):вершинка (0,5 унції), кормушка 25гр (додатково доважена ще 10гр) = 35гр, ставок... При закиданні і взводі дуги, вершинка випрямляється, підтягуючи кормушку. Виходить взвести вершинку після №-ної спроби... Чому так відбувається :?:
На минулих вихідних ловив на іншому ставу, такої проблеми не було...

rybachok писал(а):В комплекті мого Shimano BMBXLFDR 3 вершинки 0,5 1 і 1,5 oz. Сьогодні використовував 0,5, але була така лажа - підтягує. Раз пішла така п'янка, то підкажіть в чому проблема :? :? :?

У Шимано 0,5 унцій, як на мій склероз, - таки раритет. Але я їм (і тобі) вірю. Написано - значить так. Але, скажу таке: я за свою фідерну діяльність наламав вершинок багато. Десь 70% - через свою недбалість. Проте, жодної шиманячої вершинки, навіть через свою тупість - не зміг! (тьху-тьху-тьху). Не скажу, що навмисно старався - але були випадки, коли явно затупив і серце вже тренькнуло (фулі - 300-400 грн. вершинка), вона відпрацьовувала і повертала серце туди, де йому, серцю, належить бути. ;) Це все я до того, що шиманячі вершинки надійні, але можуть бути трохи жорсткіші, ніж від них очікуєш.
Це — адин. ;)

Два — можливо, що дуже слизьке дно. Цукерня — на глині. Кормуха справді може ковзати при підтягуванні, особливо, навесні, коли рослинності на дні немає і, дійсно, немає за що зачепитися.
Але ж там коропів — нємєрянно! Хоч би за якогось, та й зачеписся жиж!

ТРИ: Найтверезіша версія біди: просто велика дуга жилки при закиданні. Вітер, так. Ти кинув і підмотав/вибрав. Вершинка нібито настовбурчилася вже. Минає деякий, секудний, час — розлабилася, зараза. Мотлошимо м'ясорубку, вимотуємо слабину, думаючи, що нібито підтягуємо кормак. І так, декілька разів поспіль. Насправді, ми вибираємо ту дугу, яка утворилася при закиданні. Чим вище ми кидаємо (дуга за рахунок кута), чим сильніший боковий вітер (це найбільш зустріваний фактор) — ми мусимо вибирати котушкою ту жилку, яка, в результаті наших закидань, лежить тупо на воді.
Можливо, я і помиляюся в оцінці даної ситуйовини, але я не можу ніяк забути мого друга, який все хотів на ставку кидатися 50-грамовими кормаками, бо “не вставало!”, допоки я йому це елементарно не показав.

P.S. Вибачте за багато букафф. :gar_mo:nist:
З повагою, Віктор (рибакнутий фідером).
bond

Благодарил (а): 1349 раз.
Год рождения: 1967
Автомобиль: Нет

Сообщение rybachok » 28 апр 2013, 21:39

bond писал(а):ТРИ: Найтверезіша версія біди: просто велика дуга жилки при закиданні. Вітер, так. Ти кинув і підмотав/вибрав. Вершинка нібито настовбурчилася вже. Минає деякий, секудний, час — розлабилася, зараза. Мотлошимо м'ясорубку, вимотуємо слабину, думаючи, що нібито підтягуємо кормак. І так, декілька разів поспіль. Насправді, ми вибираємо ту дугу, яка утворилася при закиданні. Чим вище ми кидаємо (дуга за рахунок кута), чим сильніший боковий вітер (це найбільш зустріваний фактор) — ми мусимо вибирати котушкою ту жилку, яка, в результаті наших закидань, лежить тупо на воді.
Можливо, я і помиляюся в оцінці даної ситуйовини, але я не можу ніяк забути мого друга, який все хотів на ставку кидатися 50-грамовими кормаками, бо “не вставало!”, допоки я йому це елементарно не показав.

Судячи зі всього, це і є корінь проблеми... Я ж признався не у всьому :oops: , були закидання коли, вершинка займала бойову позицію відразу... але я це пов'язував із рельєфом дна. Але, такі да... було вітряно. Боковий вітер добряче парусив... То ж роблю висновок: на вітряну погоду буду використовувати важчу кормушку і тренуватиму більш "приземленішене" закидання :ugeek: .
Дякую... роздуплили трохи.
rybachok

Сообщение bond » 28 апр 2013, 22:05

rybachok писал(а):на вітряну погоду буду використовувати важчу кормушку і тренуватиму більш "приземленішене" закидання

Насправді я теж так виходжу із ситуації при вітрі - чіпляю важкіше.
А по "гурному" потрібно:
раз - кидати "настильніше" (тобто, щоб "брило" хвилю"), насправді - кидок повинен бути градусів 30, признаюся - у мене так зрідка вдається;
два - використовувати "летючіші" кормушки.
На ставках у мене "летючими" зарекомендували (крім власного виготовлення :ugeek: ) фоксовські маленькі - це такі, з крильцями, але справді маленькі. Класичні (і підробки під них) об"ємні - летять не так добре. Але для ставка - такі (і подібні) кормухи, на мою думку, дуже добрі.
bond

Сообщение rybachok » 28 апр 2013, 23:14

bond писал(а): Але для ставка - такі (і подібні) кормухи, на мою думку, дуже добрі.

Вікторе, покажіть фото Фоксовських кормух, що користуєтесь Ви. Я купував у Вінниці аля-FOX - не сподобалися. Або грабки в мене під ... заточені, або вони не мають потрібної форми, щоб далеко і направлено летіти...
Мені зараз імпонують лише квадратні металеві - найрозповсюджені.
Трохи не вистачаає усидчивості... щоб розібратися самому, які кормухи для ставка, які для вітру, які для течії і пішло-поїхало. А отримати адекватну консультацію в місцях покупки - ФІГ ВАМ. У одному із Вінницьких магазинів, де продавці давно працюють, де купа грамот за риболовні змагання вибрати кормушку можна по принципу: "І ця хороша, і ця хороша, і та не погана...". Ніякої конкретики чи натяків, що краще - бери і пробуй :x :x :x .
rybachok

Сообщение bond » 29 апр 2013, 12:19

Я не користуюся Фоксом вже десь два роки. По-перше, на ставках і на помірній течії на Бугу використовую саморобні. По-друге, у фокса ціна дуже вже не гуманна. А мав я на увазі ось таку (нижня на фото). Вона десь у два рази менша в діаметрі за стандартну. Вітер пробивала добре, але її недолік, який виріс з переваги, - малий об’єм контейнера.
На течії і при сильному вітрі користуюся металевими сітками, переважно квадратної форми.
Взагалі щодо кормушок сильно не заморочуюся і тобі не раджу - "расходный материал".

Ще щодо повітряної петлі додам. Точку лову потрібно вибирати так, щоб докидати до неї було комфортно, і тоді, якщо жилка закліпсована, у момент приводнення на кліпсі, вся зайва жилка витягнеться (тільки потрібно вчасно подати вудлище вперед, "кивнути" ним, щоб не було сильного ривка і щоб назад не замортизувало). Якщо ж жилка не закліпсована (я кліпсую так званою банківською гумкою) або не докинув до кліпси, то багато зайвої жилки злітає з шпулі вже після того, як кормушка впала у воду. Тут вже потрібно, або вчасно зупиняти цей процес, або вибирати слабину довше/більше ніж звичайно.
bond

Сообщение Vanagas » 29 апр 2013, 19:19

rybachok писал(а):Допоможіть роздуплитися до кінця... :?: Найтоньша вершинка (0,5 унції), кормушка 25гр (додатково доважена ще 10гр) = 35гр, ставок... При закиданні і взводі дуги, вершинка випрямляється, підтягуючи кормушку. Виходить взвести вершинку після №-ної спроби... Чому так відбувається :?:
На минулих вихідних ловив на іншому ставу, такої проблеми не було...

Отчасти ответил пан Виктор(коему благодарность за 'тёплые слова" в мой адрес :evil: :D ) ,выложу и свои мысли. :)
Интересует следующее- глубины этих двух водоёмов? Выбирая ветровую дугу,не стоит забывать о дуге которая является результатом поверхностного натяжения жидкости. Проще,взводить вершинку следует лишь после того,как шнур(леска) окончательно утонет. Если второй водоём был значительно глубже предыдущего,то могло сложиться впечатление,что вершинка после её взвода подтягивает кормушку,хотя в этот промежуток времени шнур попросту тонул и потому образовывалась слабина.
Выложу алгоритм своих действий. Заброс-фидер до приводнения кормушки в вертикальном положении(при клипсовании смягчаем рывок,как указал Виктор, подачей удилища вперёд). Далее- наклоняем удилище вслед тонущей кормушке, держа шнур в лёгком натяжении,что позволяет не пропустить поклёвку в толще воды. Вершинка отыграла. Убираем ветровую дугу,заставив катушку свободно вращаться слегка ударив по рукояти пальцем.Затем медленно опускаем удилище на стойки выбирая при этом слабину от постепенно тонущего шнура,так чтобы при возможной поклёвке в этот момент всё было под контролем.
Устанавливаем фидер на стойки,взводим вершинку и ждём-с.
И ещё. Мож слишком усердствуешь при взводе вершинки? На стояке достаточно угла в 5-15 градусов,а при ловле особо осторожной рыбы и простого лёгкого натяжения шнура без изгиба вершинки.
Можешь ещё оснастить кормушку грунтозацепами,ежели дно действительно гладкое и скользкое. Хотя это маловероятно. На моей памяти вершинка даже в одну унцию при ветре не стаскивала кормух такого веса. :?
Vanagas

Благодарил (а): 193 раз.
Год рождения: 1960
Автомобиль: нет

Сообщение bond » 30 апр 2013, 10:50

Всё справедливо для Глубины.
А там мелко - от силы 1,5-1,8 метра. Несущественно для такой дуги - не успеешь дужку закрыть, как оно уже на дне, не отслеживается даже отыгрыш вершинки в этот момент.
А на нормальных глубинах (хотя бы от 5м) сама глубина може всю дугу съесть.
bond

Сообщение Vanagas » 30 апр 2013, 16:58

bond писал(а):А на нормальных глубинах (хотя бы от 5м) сама глубина може всю дугу съесть.

Может...при наличии хоть слабого,но течения. ;) ,а так не желает. :(
Vanagas

Благодарил (а): 193 раз.
Год рождения: 1960
Автомобиль: нет

Пред.След.