Інтерв`ю з Керівником оперативної групи рибоохорони.

Вибачте цей текст доступний тільки в “Російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 З пом’якшенням лютневих морозів активізувалося зимове спортивне та любительське рибальство. Особливо популярним місцем серед вінницьких рибалок-любителів стало Ладижинське водосховище. Що їм потрібно знати для того, щоб уникнути порушень Правил любительського і спортивного рибальства, а значить і штрафів за їх порушення, розповідає в розмові з нашим кореспондентом керівник оперативної групи головного державного управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства Андрій Джунь.

Андрію, оскільки адміністративне правопорушення краще попередити, ніж потім «пожинати» його «плоди», що рибалкам варто пам’ятати за будь-яких обставин?

Насамперед, хвачу звернути увагу на те, що з 1 листопада 2011 року до початку нерестового періоду 2012 року заборонений промисловий, любительський і спортивний вилов риби на зимувальних ямах.

Віднедавна на цьому водосховищі впроваджене й платне рибальство?

-Так, його на цілком законних підставах запровадив користувач водойми – підприємство «Гасинриброзвідгосп». Він і реалізує квитки на право рибальства, вартість одного – 12 гривень. Хочу в місцях, де запроваджене платне рибальство, діють дещо інші норми добового вилову риби. Наразі вона складає 5 кг (там, де рибальство безкоштовне – 3 кг) на одного рибалку. Мінімальні розміри найбільш поширених у водоймі риб, дозволених до вилову, такі: судак – 42 см, щука – 35 см, білий амур – 40 см, сом – 70 см, плітка – 18 см, лящ – 32 см, сазан – 35 см, білизна – 30 см, товсто лоб – 40 см. Право безоплатного рибальства надається (за наявності відповідного посвідчення) інвалідам I та II груп, учасникам воєн та збройних конфліктів, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС I та II категорій, дітям до 16 років, жителям сіл, розташованих на берегах Ладижинського водосховища (за наявності копії паспорта з відповідною реєстрацією).

Правила, здавалось би, прості та зрозумілі, але достеменно знаю, що серед рибалок завжди є сміливці, які свідомо їх не дотримуються. Які порушення найпоширеніші?

У цю пору року такими – перевищення добової норми та використання заборонених знарядь лову.

Які це  знаряддя?

Це – так звані «драчі», тобто, спаяні між собою два або три гачки, а також сіткові знаряддя лову.

Як поводяться рибалки, яких застали за умисним порушенням правил?

По-різному. Хтось каже, що не знав про ці правила, хтось намагається втекти, хтось хитрує… Наприклад, житель с. Семенки Немирівського району Анатолій Данилюк, якого протягом 2010–2011 років неодноразово притягували до адміністративної відповідальності за користування недозволеними знаряддями лову, знову затриманий за те ж. «Екран», яким він рибалив, побачивши інспекторів рибоохорони, Анатолій Адамович сховав у сніг. Але, обстеживши добуту рибу, фахівці безпомилково визначили, що зловлена вона з допомогою саме такого знаряддя. Це підтвердили і свідки, і дослідження характерних пошкоджень луски. Тепер порушникові зловлені ним 20 окунців обійдуться в 340 гривень, а два судаки – в 1020 гривень – стільки він заплатить за збитки, заподіяні природі, а крім них – ще й штраф,розмір якого визначить суд.

– Як домогтися, щоб порушників Правил любительського і спортивного рибальства було менше?

Думаю,  спрацює відчутне підвищення такс для обчислення збитків, завданих природі незаконним виловом водних біоресурсів. Після того, як браконьєр викладе за порушення чималеньку суму, добре подумає, чи варто йому знову виходити на незаконний промисел.

Крім того, ми активізували масову роз’яснювальну роботу серед населення. Проводимо бесіди з рибалками, підготували й роздаємо на водоймах листівку з роз’ясненням основних вимог Правил любительського і спортивного рибальства, виступаємо в засобах масової інформації. Хочемо, щоб усі знали: рибальство з порушеннями без проблем не обходиться, а якщо ж ви перебуваєте на водоймі з вудкою й дотримуєтесь Правил любительського і спортивного рибальства та правил безпечного перебування на льоду – можете отримати масу задоволення.

Розмову вів Іван КОВТОНЮК

За матеріалами ВІННИЦЯДЕРЖРИБООХОРОНИ

>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.