Ніяка інша риба не бере поверхневу натуральну приманку так охоче, як короп. Це стосується коропів всіх розмірів: від гігантської рекордної риби до цілком помірних, тільки що висаджених у водойму примірників. Поплавці для лову на плаваючу по поверхні приманку своєрідні. Вони служать не сигналізаторами клювання,
оскільки рибалка сам може точно бачити, що відбувається на поверхні, а скоріше допомагають краще робити закид і контролювати волосінь. Незважаючи на це, у поплавців флуоресціююча верхня частина, щоб рибалка краще їх бачив на поверхні води. Але в 9 з 10 випадків рибалка просто спостерігає за дрейфуючій приманкою, щоб вчасно помітити клювання.
Харчуються на поверхні коропи виробляють абсолютно очевидно вири і хвилі. Чи візьме короп вільно плаваючу на поверхні приманку, або наші пропозиції так і останетсяя на гачку? Тут ми кидаємо швидкий погляд на поплавок: не зазначає він яке-небудь рух? З концентрованої огрузкой.
Якщо ми ловимо на приманку, плаваючу на поверхні, нам взагалі не потрібно грузило на жилці. Вся огрузка сконцентрована в підставі контролера. Тим самим ми отримуємо достатню масу для закидання і одночасно точно вивірений поплавок, який завжди стоїть у воді вертикально.
Компактно відгружена з нижнього кінця поплавок летить набагато далі і точніше, ніж якби огрузка була розподілена по всій його довжині. Якщо ви хочете виконувати закид більш точно, я рекомендую вам моделі з аеродинамічній огрузкой, сконцентрованої в підставі поплавця.
Контролери з пластмаси краще вибрати з двох причин.
Ударостійкий матеріал служить довше, ніж бальзового деревина. До того ж пластмаса прозора і менш помітна, ніж дерево. Акуратно змонтований на нижньому кінці поплавця вертлюжок запобігає перехлест на волосіні. Вертлюжок служить і для кріплення контролера. Для цього є кілька простих способів.
При використанні товстої волосіні для лову великих коропів контролер повинен легко зрушуватися по ній. Якщо велика риба буде “виорювало” траву, глухо змонтований контролер призведе до обриву волосіні. Щоб уникнути цього, він повинен з невеликим зусиллям прослизати по ній. Рішенням є з’єднання, що допускає зрушення.
Основна волосінь з’єднується через вертлюжок, який служить нижнім стопором для контролера, з маленьким колечком. Тепер одягнемо ще на основну волосінь силіконову трубочку довжиною 30 мм і діаметром 1,5 мм і частково натягнемо її на вертлюжок.
На силіконову трубочку надвінем тепер вертлюжок контролера і отримаємо тим самим надійне прослизає з’єднання, що запобігає обрив волосіні (фото вгорі).
Чому б не дозволити контролеру просто вільно ковзати по волосіні? Але тоді вертлюжок на основній волосіні опустився б і неминуче поцупив під воду поводок з приманкою. Оснащення дозволяє нам використовувати і більш тонкий повідець, однак різниця між основною жилкою і повідцем не повинна бути занадто великою. Розривне навантаження 5 кг –
для основної жилки і 4 кг – для повідця буде достатньою. Якщо різниця між основною жилкою і повідцем буде занадто великий, скажімо 6 кг і 3 кг, товста основна волосінь майже не буде розтягуватися при виведенні крупної риби. Вся навантаження припаде на тонкий повідець. Це загрожує неприємностями, оскільки неминуче призводить до його обриву.
Діаметр і еластичність основної жилки і повідка повинні бути завжди добре узгоджені один з одним. Звичайна довжина повідка становить від 1,20 до 1,80 м. Можливі навіть повідці довжиною 60 см, якщо контролер знаходиться у водної рослинності. Якщо ж, нерішучі коропи стоять на відкритій воді, я подовжую поводок до 2,40 або 2,70 м, щоб відстань між приманкою і контролером збільшити. Надмірно довгий повідець може бути більш тонким, тому що він внаслідок своєї довжини розтягується сильніше. Там, де рибу доводиться ловити в важких місцях, наприклад між лататтям і корчами, поводок взагалі не використовують, а основна волосінь йде до самого гачка (фото зліва внизу).
Монофільна нейлонова волосінь вбирає воду і тоне. Тому основну волосінь і повідець слід натерти жиром, щоб вони плавали до тих пір, поки короп не знайде приманку. Але плаваюча на поверхні волосінь дуже сприйнятлива до поверхневого дрейфу і бічного вітру. Швидко утворюється дуга між вершинкой вудилища і контролером. Чим вона більше, тим більше на неї впливає вітер, як на вітрило яхти. Чим більше парус вигинається і наповнюється вітром, тим швидше йде човен. Подібне ж відбувається і з контролером. При дедалі більшого дузі волосіні швидкість його руху збільшується в квадраті.
З маленької дуги виходить велика, при цьому контролер і приманка рухаються абсолютно неприродно, що лякає коропа. Вміле управління волосінню при лові з контролером так само важливо, як і при лові з іншими поплавками.
Стійко і швидко
Контролер з обтічним, як снаряд, тілом летить при закиданні далі, ніж модель з різким переходом перетину (фото на лівій сторінці в середині). Але чотири жолобка на поверхні тіла поплавця збільшують його площа. Це дає дві переваги. Якщо плаваюча волосінь утворює велику дугу між вершинкой вудилища і контролером,
потрібно підняти вудилище і випрямити волосінь. При цьому поплавець, на тілі якого є увігнуті майданчики, майже не зрушиться з місця. Він чинить опір натягу волосіні і спокійно залишається пра
на місці. Зовсім протилежне відбувається, якщо ми захочемо підтягти контролер в більш сприятливу для риболовлі точку. Він рухається в воді помітно швидше, ніж обтічна модель. Уявімо собі таку картину: вітер дме проти поля латаття, за допомогою рогатки ми закинули хлібні кубики, які зібралися перед листям рослин.
Карпи вже виявили корм. Ми бачимо, як вони пускають хвилі. Потрібно швидко доставити приманку в відповідне місце. Робимо перекидання в кілька метрів і направляємо поплавок і приманку за вітром до місця лову. За допомогою моделі з жолобками на боках це відбувається набагато швидше і непомітніше. І ось вже приманка у мети.
Незабаром з’являється короп і бере її. Все просто. Незалежно від того, чи є цей короп одиничним або тут ціла група більш дрібних примірників, ловля на поверхні в теплу пору року – це уловистий метод.
Джерело: rybalka-online.org
>