Ловля раків на Вінниччині 2023р.

З 30 червня в більшості регіонів України (окрім деяких водойм Закарпатської області та Дністровського лиману, Кучурганського водосховища і придунайських озер Одещини) закінчується заборона на лов раків. Це приємна новина для рибалок-любителів, які з нетерпінням чекали цього моменту. Тепер їм дозволено ловити раків згідно з Правилами любительського і спортивного рибальства.

Згідно з новими правилами, одна особа може впіймати до 30 раків на водоймах загального користування і до 50 раків на водоймах, де встановлено платне рибальство. Існують декілька дозволених способів лову раків, таких як:

  • використання раколовки-«хапки» з обмеженими розмірами (діаметр не більше 70 см і вічком не більше 22 мм);
  • ручне збирання;
  • рогатка;
  • розщіп(до п’яти снастей на рибалку);
  • волосінь з приманкою;

Проте є кілька обмежень, які варто пам’ятати. Заборонено ловити раків у темну пору доби, з використанням підсвічування, після заходу сонця та до його сходу. Також важливо звернути увагу на мінімальний розмір раків, яких можна виловлювати. У внутрішніх водоймах та Чорноморському регіоні мінімальна довжина рака повинна бути не менше 10 см, а в річці Дунай з придатковою системою, передгирловому просторі, озері Сасик та Азовському регіоні – не менше 9 см.

Важливо дотримуватись цих правил, оскільки за незаконне добування раків передбачено покарання, включаючи адміністративні штрафи і навіть кримінальну відповідальність. Крім того, порушники повинні відшкодувати збитки, завдані рибному господарству. Сума компенсації за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

Настання моменту дозволу вилову раків по всій Україні і зокрема на Вінничині – хороша новина для любителів риболовлі. Але при цьому важливо пам’ятати про відповідальне ставлення до водних мешканців. Рибалки повинні бути уважними та обережними, дотримуватись правил, щоб зберегти різноманіття та природний баланс водних екосистем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.