МНС інформує!

alt
                 Правила поведінки на льоду
1. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0° С):
– для одного пішохода — лід синюватого, або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см;
– для групи людей (масові переправи пішки) — товщиною не менше 15 см , при масовому катанні на ковзанах — 25 см;
– для переправи вантажного автомобіля — 35-55 см, трактора — 40-60 см.
2. Міцним льодом вважається прозорий лід з синюватим або зеленуватим відтінком при товщині 12 см.

3. Керівники місцевих органів виконавчої влади несуть відповідальність за безпеку вилову риби підльодними способами і повинні організувати безпечну рибалку на льоду. Керівники рибних господарств несуть персональну відповідальність за забезпечення заходів безпеки при вилові риби підльодним засобом, за організацію надійного візуального і радіозв’язку з риболовецькими бригадами, які знаходяться на льоду, готовність рятувальних засобів, встановлення безперервного спостереження за напрямом і силою вітру, рівнем води, зміною течії і станом льоду.
4. Організації, що проводили роботи по виколці льоду, повинні огороджувати не безпечні ділянки.
5. Під час роботи по місцю виколки льоду необхідно обов’язково організувати постійне чергування з осіб, які пройшли спеціальну підготовку. В розпорядженні чергового постійно напоготові повинні бути 2 рятувальні дошки довжиною 4 метри, жердина з штертом і петлею, кінець Олександрова, два рятувальних круги, рятувальні жилети, пояси.
6. З завершенням робіт, хоча б і тимчасово, ділянка виколки льоду і підходи до неї огороджуються попереджувальними знаками з текстами у кількості, яку встановлює рятувальна служба.
7. Ополонки побутового і промислового призначення огороджуються і утримуються у тому ж порядку, що і ділянки виколки льоду. Всі витрати, що пов’язані з огородженням ділянки виколки льоду і організацією чергування спеціально призначених осіб, здійснюються за рахунок коштів підприємства, господарства та установи, яка займається виколкою льоду.
8. Прокладка доріг, переправ по льоду, вибір місця для ковзанок і виколки льоду на водоймах повинні обов’язково узгоджуватися з місцевою рятувальною службою до початку робіт або функціонування вищезазначених об’єктів.
9. Міцність льоду пропонується перевіряти пішньою. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то вихід на лід забороняється. Не дозволяється перевіряти міцність льоду ударами ніг.
10. При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в лід кущі, траву та ін.). Не дозволяється виходити на лід у нічний час.
11. Під час групового переходу по льоду необхідно рухатись на відстані 5-6 метрів один від одного і уважно стежити за тим, хто іде попереду.
12. Переходити водойми на лижах дозволяється тільки після перевірки міцності льоду. З метою забезпечення безпеки при пересуванні на лижах по льоду необхідно відстебнути кріплення лиж, зняти петлі лижних палок з кистей рук, наплічник тримати на одному плечі.
13. Кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках.
14. Суворо забороняється кататися на льоду дітям без нагляду дорослих, або самостійно виходити на лід.
15. Під час підльодного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 5-6 м.
16. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет на собі або рятувальний лінь довжиною 15-20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 гр на другому.

Надання допомоги людині, яка провалилась під лід

При наданні допомоги людині, які провалилась під лід, не можна рухатися до неї у повний зріст, тому що існує небезпека самому потрапити в біду. До потерпілого потрібно наближатися лежачи, розкинувши руки і ноги. Для надання допомоги можна використовувати підручні дошки, драбину, жердини та ін. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених з одного боку мотузкою за щось на березі чи за край криги, надаючий допомогу повільно просувається до потерпілого на відстань, що дозволяє йому подати мотузку, пояс чи багор. Потім, надаючий допомогу відповзає назад і поступово витягує на лід потерпілого.
При наданні допомоги в місцях, де є промоїни чи битий лід, використовуються спеціальні засоби — рятувальні шлюпки на полозках, на яких наближаються до потерпілого за допомогою кішки та багра.
Якщо для надання допомоги немає нічого, тоді 2-3 чоловіка лягають на лід ланцюжком, наближаються до потерпілого, тримаючи один одного за ноги, а перший з них подає потерпілому ремінь, одяг, тощо.
Медична допомога людині, яка провалилася під лід і врятована, повинна бути направлена на запобігання подальшого переохолодження та зігрівання, різні методики якої наведені вище.

>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.