Починаючи з жовтня в Україні почала діяти єдина система штрафів для підприємців та фізичних осіб за шкоду, заподіяну водним мешканцям у разі порушення рибоохоронного законодавства. Тобто відтепер порушників не поділятимуть на підприємців та фізичних осіб.
Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.
Кабмін постановою №104 скасував два різні підходи для розрахунку збитків за порушення правил рибальства. Мова про те, що порушників поділяли на підприємців та фізичних осіб, і нараховували різні суми збитків за однакові порушення.
До того ж збільшувалися корупційні ризики під час розрахунку збитків. Наприклад, була можливість маніпулювати цінами на водні біоресурси для конкретного регіону на момент проведення розрахунків. Але відтепер, як зазначають у відомстві, в Україні з’являться єдині такси як для підприємців, так і фізичних осіб для обчислення розміру шкоди.
Тепер розмір шкоди визначатиметься згідно з таксою у неоподатковуваних мінімумах доходів громадян. Станом на 2023 рік – це 1 342 гривні.
Наприклад, якщо виловити одного веслоноса (гібрид осетрових рибPolyodon spathula), розмір заподіяної шкоди, відповідно до такси, оцінюється у 1 110 неоподатковуваних мінімумів доходів. Тобто розмір штрафу становитиме 1,49 мільйона гривень.
Вилов однієї форелі – шкода у 425 неоподатковуваних мінімумів, відповідно розмір штрафу становитиме 570 тисяч гривень. За вилов іншої риби штрафуватимуть:
• якщо виловити сома європейського – штраф 403 тисячі гривень;
•судака звичайного – 283 тисяч гривень;
•якщо наловити кілограм хамси – 6 710 гривень;
•кілограм кільки – 9 340 гривень.
Джерело: http://agronomy.com.ua/