Як показує досвід, ловити рибу можна хоч на голий гачок, прив’язаний до волосіні. Але якщо ви хочете підвищити ваші шанси зловити щось пристойне, доведеться йти на різні хитрощі. У тому числі і використання прикормки для риболовлі. І саме про нього ми з вами сьогодні й поговоримо.
Що таке підгодовування для риболовлі
Якщо коротко, це багатокомпонентна суміш, що приваблює рибу в певне місце. Тому і складається воно з того, чим той чи інший вид зазвичай харчується, плюс різні додаткові речовини. Як правило, такі:
- Основа. Тобто продукт, що становить основний обсяг, але з мінімальною харчовою цінністю. Сухарі, комбікорм, висівки, макуха, розпарені злаки.
- Кормова база. Найпоживніша частина. Опариш, мотиль, рубані черв’яки, мідії, шматочки риби чи курки, а також інші тваринні продукти.
- Сполучні компоненти. Потрібні для того, щоб суміш тримала форму і не розсипалася передчасно. Глина, земля, варена вівсянка чи горох, кукурудзяне борошно. Коротше те, що при додаванні води стає клейким або липким.
- Вода. З розрахунку 1 літр на 1 кг суміші. Краще додавати прямо на березі, щоб продукт не почав завчасно псуватися.
- Смакові та ароматичні добавки. Як натуральні, так і штучні. До натуральних відносяться цукор, какао, ваніль, кмин, часник та інші спеції та прянощі.
- Барвники. Часто їхню роль відіграють сполучні компоненти, але іноді доводиться додавати повноцінні харчові барвники – щоб зробити приманку менш чи, навпаки, більш помітною.
Основні види підгодовування для риболовлі
Існує кілька основних класифікацій підгодовування для риболовлі, але нас найбільше цікавить класифікація в залежності від мети – конкретного виду риби, яку підгодовування приваблює найбільше. Вирізняють такі варіанти.
- Для коропа. Найбільш, мабуть, поширений і різноманітний варіант, оскільки смакові уподобання цієї риби змінюються протягом року. Але оскільки короп не з обережних видів, можна використовувати яскраві підгодовування та сильні незвичні для риби аромати, особливо – солодкі. Тобто слива, полуниця, ваніль, шоколад і т.д.
- Для карася. Найближчий родич коропа, настільки ж ненажерливий, але обережніший. Підгодовування краще брати нейтральних відтінків, а з ароматів віддати перевагу часнику. Однак карась реагує тією чи іншою мірою практично на все.
- Для плітки. Віддає перевагу темнішим підгодовуванням з яскравим присмаком. Зазвичай – якісь прянощі.
- Для ляща. Лящ – придонний мешканець, тому корм повинен швидко опускатися на дно. Переважні запахи – ваніль та кориця.
Важливе уточнення – вказані нами запахи та смаки є найчастіше вживаними. Але це не означає, що в якійсь конкретній ситуації той самий лящ не реагуватиме на запах, наприклад, кропу. Адже зрозуміти, що саме буде краще привертати увагу риби саме тут і саме зараз можна тільки експериментальним шляхом. Тому досвідчені рибалки беруть із собою «напівфабрикати» сумішей, вже на місці додаючи їм потрібні смаки та консистенцію.
На що звертати увагу при виборі
При виборі підгодовування для риболовлі слід звертати увагу на наступні моменти:
- Призначення. Вид риби, яка в основному реагуватиме на підгодовування.
- Інтенсивність аромату. У теплій воді запахи розходяться краще, в холодній – гірше, тому для пізньої осені краще брати або максимально ароматизовані засоби, або взагалі без додаткових запахів, а такі, що привертають увагу за рахунок інших методів.
- Розмір фракцій. Тобто окремих «шматочків» їжі. Дрібніші краще поширюються, більші – відсікають дрібну рибу.
- Колір. Має відповідати дну там, де ви збираєтесь ловити. Хіба що окремі їстівні елементи можуть бути контрастними – так вони більше приваблюватимуть рибу.
- Вага окремих фрагментів. На озері це не важливо, але при лові на річці вони мають бути досить важкими, щоб їх мінімально зносило течією. Принаймні – саме кормові фракції.
Висновки
Чи можна ловити без підгодовування? Звичайно можна. Але якщо ви розраховуєте на хороший улов, то варто прикласти всі сили, щоб підвищити свої шанси. І найпростіший спосіб зробити це – підгодовування для риболовлі. Але якщо досвідчені рибалки вміють виготовляти їх самостійно і з нуля, то новачкам і тим, хто не хоче витрачати на це час і сили, краще скористатися готовими сумішами, які можна придбати в інтернет-магазині ІБІС. У нас ви можете знайти практично всі актуальні на даний момент підгодівельні суміші. А наші фахівці допоможуть вам підібрати з них те, що найкраще підійде саме вам. Тож – звертайтеся!