Вінницядержрибоохорона подає в суд на телеканал “Інтер”

Вибачте цей текст доступний тільки в “Російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 Після виходу ролика на телеканалі “Інтер” , в управлінні Вінницядержрибоохорони відбулася екстрена нарада на якій постановили наступне:

В роликах представлених в теленовинах і програмі „Наша країна” телеканалу „Інтер” надана недостовірна інформація:

1. Зазначено, що заборона промислового вилову риби на Ладижинському
водосховищі, прийнята Вінницькою обласною радою, поставила сітки поза
законом.

Інформація недостовірна. Ні обласна рада, ні облдержадміністрація не могла заборонити промисловий вилов риби на водосховищі, так як це повноваження центрального органу виконавчої влади в галузі рибного господарства – Держрибагентства України. Таке рішення і не приймалось.

2. Фігуруючи забороною промислового вилову риби на водосховищі, в ролику під виглядом браконьєрів було показано рибалок промислового лову Гайсинського районного комунального підприємства „Гайсинриброзвідгосп”, яке здійснює промислове добування риби відповідно до Режиму рибогосподарської експлуатації, погодженому органами рибоохорони і екології і затвердженого Держкомрибгоспом України. І хоча рибалки показували дозвільні документи, дані кадри були вирізані.

3. Також не відображено в програмі інтерв’ю директора підприємства Колісніченка І.С., який надав кореспонденту роз’яснення і засвідчив всі необхідні дозвільні документи.

Таким чином, під браконьєрським виловом було представлено промислові човни з рибалками підприємства.

4. Знімальна група, хоча міський голова Ладижина, який надавав інтерв’ю і забезпечив знімальну групу власними плавзасобами знав про підпорядкованість в управлінні Вінницядержрибоохорони, не зверталась до керівництва управління з надання роз’яснень, а представила  рибоохоронну дільницю, де тимчасово перебувають інспектори рибоохорони, як самостійну рибоохоронну структуру.

Вочевидь, що аргументи рибоохорони не входили в сюжет про масове браконьєрство і бездіяльність рибоохорони, тому в програмі в односторонньому порядку озвучені лише безпідставні звинувачення міського голови Ладижина Коломєйцева В.І.

5.   Твердження, що риба на ринку „Привокзальний” надходить з Ладижинського водосховища також безпідставні, навіть непрофесійному рибалці видно, що дана риба зі ставкових господарств.

Вінницядержрибоохорона вбачає вирішення даного питання наступним чином.

1. Необхідно звернутись до телеканалу „Інтер” з клопотанням про надання ефірного часу для спростування недостовірних фактів.

2. В управлінні буде створена коміссія для проведення перевірки і збору необхідної інформації по висловлених в відеоролику заявах.

3. Необхідно ініціювати проведення наради при обласній держадміністрації за участю Голови облдержадміністрації, природоохоронних і правоохоронних органів для прийняття законних рішень по Ладижинському водосховищі.

Начальник Вінницядержрибоохорони                                          І.О. Чернілевський

>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.