РИБА ІДЕ НА ЗИМУВАЛЬНІ ЯМИ!

Зима – найвідповідальніший період у житті риб. При зниженні температури у водоймах нижче 8 градусів починається зимова міграція водних біоресурсів до місця зимівлі. В цей період у мешканців водойм різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, уповільнюється інтенсивність росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники, обмін речовин в організмі підтримується за рахунок накопичених влітку жирових запасів.

Різні види риб по-різному готуються витримувати несприятливі погодні умови. Теплолюбиві види риб, такі як: лящ, короп (сазан), лин, карась, білий амур вже у жовтні-листопаді починають групуватися в стада і концентруватися у найглибших місцях водойм – зимувальних ямах, які характеризуються твердим дном, сповільненою течію та оптимальною концентрацією розчиненого у воді кисню, місцях, де вона буде в безпеці, де зможе знайти корм. У цих ямах риби майже три місяці перебувають без жодного руху, щільно притискаючись, один до одного. А ось хижі риби (щука, окунь, судак) в зимувальні ями не йдуть. І риб в цих ямах не чіпають, тому що ті, виділяють слиз, яка служить їм ізолюючим засобом. Харчуються хижаки в зимовий період рибкою, яка взагалі не реагує на крижаний панцир. До цих риб відносяться плітка, уклейка, йорж, вони то і складають зимовий раціон рибних хижаків.

Отже, як перезимує риба, як ми її збережемо взимку залежать і майбутні улови. Рибні запаси необхідно берегти та примножувати.

З метою їх збереження Управлінням охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Вінницькій області видано наказ від 15.10.2015 року № 38-О «Про встановлення заборони вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах у водоймах Вінницької області протягом 2015-2016 років», яким затверджено Перелік рибозимувальних ям рибогосподарських водних об’єктів Вінницької області , де заборонено промисловий та любительський і спортивний вилов риби з 1 листопада 2015 року і до початку нерестового періоду 2016 року – http://www.vdro.vn.ua/index.php/2011-05-30-11-05-48/349–2015-2016-.

Закликаємо всіх рибалок-любителів дотримуватись Правил любительського і спортивного рибальства: любительський лов риби в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків на водоймах загального користування не більше п’яти на рибалку. Добова норма вилову риби становить 3 кг.
У разі здійснення лову риби на рибозимувальних ямах порушники будуть притягуватись до адмінвідповідальності згідно чинного законодавства.

Звертаємось до всіх громадян, у разі виявлення фактів браконьєрства у водоймах Вінницької області, повідомляти про це на номер «гарячої» лінії Вінницярибоохорони: в робочий час (з понеділка по четвер з 0830 по 1730, в п’ятницю з 0830 по 1630) за телефоном 67-12-34, у неробочий час та святкові дні за
телефоном 67-12-40, а також можна надсилати інформацію на електронну пошту: vinnytsiaryboohorona@i.ua. 

>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.