Сотні тон дохлої риби – такий підсумок боротьби з паводком на Київському морі

Вибачте цей текст доступний тільки в “Російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Воду спустили і рибу подавив лід. Тепер же мертвою рибою усіяний берег, а ще більше здохлої риби на дні. Останки треба зібрати і спалити. Інакше риба розкладеться і може отруїти воду в Дніпрі.
Гори мертвої риби і нестерпний сморід – саме такий нині вигляд має Київське море. Пан Ярослав живе неподалік водосховища. Каже, після того, як спустили воду, у сільських криницях рівень води впав до двох метрів, але це ще не біда. Біда зі смаком. Тепер її неможливо пити. 
Ярослав Вітовський, проживає поблизу Київського моря: “Вкус какой-то совсем другой. Типа затхлый типа сероводород. Для варки только, а так дочка привозить воду”. 
Вперше в історії воду на Київську морі спустили аж на півтора метри. Рибу просто роздавила потужна крига. І все через загрозу паводку, адже на шляху стихії елітний масив українських мільйонерів – Конча-Заспа. Повені досі нема, але рівня води не піднімають. Рибі ніде нереститися. 

Ігор Тихолаз, державний комітет рибного господарства України: “Ця екологічна катастрофа вона продовжується тому що ви бачите скільки мілководдя. Під сонцем, зараз риба мала би тут нереститися. Рибу цю придушили. Ми ще не даємо їй можливості відновити свої запаси. Пізніше воду дадуть. Скинуть воду, а ікра буде сохнути”. 
Ось такі могильники для мертвої риби викопали по всьому узбережжю на Київського моря. Невідомі люди звозять і закопують рибу вночі, кажуть у рибному господарстві. І все аби приховати масштаби катастрофи. 
Рибу закопують на березі, тож коли рівень води підніметься, всі могильники знову опиняться у морі. Однак, у санепідемстанції проблеми не бачать. Перед журналістами звітують – щодня беруть проби води. Кажуть, зробити нічого не можуть, тож просто чекають.
Геннадій Рожков, головний санітарний лікар України: “Я рыбу не убираю… Только местная власть. Вода на сегодняшний день является пригодной к употреблению”. 
У рибгоспі кажуть, здохло близько половини всієї риби у морі, а це тисяча тон рідкісних видів: сом, окунь і судак. Стверджують, знали що саме так буде, писали куди могли. 
Ігор Тихолаз, державний комітет рибного господарства України: “Ми протестували писали листи їм, в рибгосп, в міністерство і навіть до президента. Про те що ні в якому разі не можна спускати воду у водосховищі нижче відмітки”. 
Мінекології та МНС від проблеми відхрещуються, перекладаючи відповідальність одне на Одного. В опозиційному уряді ж кажуть, якщо швидко не поховати мертвої риби, то воду для Києва доведеться брати лише з Десни. 
Юрій Гримчак, міністр із надзвичайних ситуацій опозиційного Кабміну: “Це і людям за оцінками експертів, можливо, навіть, доведеться брати воду з того водогіну, котрий був побудований під час Чорнобильської аварії, тому що тоді з Київського водосховища не брали воду, бо боялися зараження”. 
Врятувати ситуацію можна. Швидко знищити всю мертву рибу. Завезти види риб, які загинули. І щонайменше на 5 років заборонити промисловий вилов.

Джерело

www.youtube.com/watch
Обсуждаем

>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.