КВХ: рибу душить не крига, а злочинна недбалість чиновників
На початку лютого в Київдержрибоохороні було створено Оперативний штаб по боротьбі з задухою на КВХ. З того часу сотні київських волонтерів працювали над проблемою задухи на водосховищі, у декілька етапів ламаючи лід: льодорубами, бензопилами, робили тисячі лунок з очеретяними повітряними фільтрами, заганяли компресорами повітря під лід, розливали за допомогою мотопомп воду на льоду в прорубані ополонки, коливальними підйомами та скидами води київською ГЕС деформували крижане покриття. У цій добровільній роботі брали участь промислові артілі, риболові-любителі, клуби мисливців підводного полювання, громадські об’єднання, спеціалісти МНС, інспекторський склад Держрибоохорони у м. Києві та Київській області. Ми розповідали про діяльність Оперативного штабу у попередніх повідомленнях.
На початку березня вдалося стабілізувати ситуацію, кисень у воді на деяких ділянках навіть почав підвищуватися. Потепління і тала вода подарувала надію, що нам вдасться уникнути загибелі риби! Однак плюсова температура стала пасткою для десятків, а може і сотень тонн риби.
На свіжу воду, збагачену киснем в результаті танення снігу, яка почала з’являтися на мілких ділянках водосховища (а мілководдя – це приблизно 20% усієї акваторії КВХ) пішли косяки риби. І тут її чекали бездушні чиновники, які прийняли рішення скидати воду з КВХ навіть нижче рівня «мертвої точки». У результаті злочинної недбалості чиновників риба, яка зайшла на мілководдя водосховища, була просто розчавлена кригою або опинилась у закритих від глибокої води ямах.
Загалом, Міжвідомча комісія при Держкомводгоспі прийняла рішення до 1 квітня спустити КВХ до точки 101,0 м, тобто навіть нижче «мертвої точки»! Звичайний середній рівень водосховища 102,5 м над рівнем Балтійського моря, «мертва точка» 101,5 м. (після якої починаються незворотні проблеми з екосистемою водних живих ресурсів).
Сьогодні відбувається цинічне вбивство риби на київському водосховищі – за мовчазної згоди десятка чиновників, які в своїх кабінетах бачать тільки папери і здригаються при дзвінку телефонного дзвінка свого вищого начальства. Ми написали десятки звернень до всіх інстанцій, виступали на всіх нарадах і зборах з приводу ситуації з паводком, але ніхто не прислухався до наших порад і прохань. На минулому тижні створено комісію яка займається обрахуванням нанесених рибному господарству на КВХ, діями чиновників міжвідомчої комісії зацікавилась прокуратура.
Згадки про подію очима журналістів: “1+1? , “Новий Канал”, газета “Сегодня”
>