У Вінниці по Бугу катають на саморобних аеросанчатах

Вибачте цей текст доступний тільки в “Російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Гуртківці Вінницького обласного центру технічної творчості учнівської молоді у неділю, п’ятого лютого, вийшли на кригу Південного Бугу – обкатати аеросанчата. Які ще у 1995 році сконструювали учні і разом із керівником гуртка конструювання аеросаней Івана Супруна.
Удруге у цьому році задоволення влаштували в обідню пору на річці між островом Фестивальним і Староміським мостом. Бажаючі і вихованці гуртка спочатку обкатували трасу, а згодом і самі катались з вітерцем.

 

У Вінниці по Бугу катають на саморобних аеросанчатах

– Ми щороку виходимо на Буг, щоб покататись, – ділиться організатор Іван Супрун. – Цим самим намагаємось підтримати і зберегти любов до авіації. Бо треба робити усе, щоб держава була авіаційною. За радянських часів трохи простіше підбирались деталі для конструкцій, бо заводи працювали. Проте зараз більше різноманітних матеріалів і інструментів. Двигун у аеросанях – комбінований, багато запчастин саморобноточених, частково їх брали від мотоциклетного мотора “ИЖ-Планета”, частково від тракторного двигуна. Конструкція — з алюмінієвих труб, а лижі — дерев’яні, водні.

Ці аеросанчата потужністю 17,5 кінських сил їздять на “вісьмидесятому” бензині. Якщо не дуже глибокий сніг, то на них легко стартує п’ять осіб, а якщо більший, як от був у неділю, то це впливає на швидкість руху.

Гурток відвідують учні віком від 12 до 21 року. Якщо до літа їм удасться сконструювати ще хоча б два аеромобілі, то Іван Супрун не виключає те, що у Вінниці відбудуться гонки-змагання.

Усіх бажаючих покататись керівник гуртка запрошує з таким же бензином на теж місце у найближчу неділю. А тих, хто хоче навчитись конструювати, чекають у Вінниці за адресою вулиця Шолом Алейхема, 9 (ВОЦТТУМ). Заняття розпочинаються щонеділі о 14:30 і щопонеділка о 15:30. 

По данним; www.myvin.com.ua 

>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.