У Вінницькій області заборонили промисловий вилов риби

Вибачте цей текст доступний тільки в “Російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

А у Вінницькій області заборонили промисловий вилов риби.Таке рішення прийняла обласна рада. Тепер рибалити можна лише з вудкою. Мережі поза законом. Своє рішення вінницька влада пояснюють спробою протистояти браконьєрства, яке прийняло загрозливі масштаби. Водосховища стають вотчиною браконьєрів, а рибінспекція нерідко просто закриває на це очі.У ситуації розбирався Роман Бочкала.
Щовечора Ладижинське водосховище виявляється буквально обплутаним мережами. Зараз дев’ятнадцять годин, саме час закидати невід. Ми вирушаємо на пошуки браконьєрів.
Зараз тут рибу можна ловити тільки вудкою. Мережі поза законом. Але тільки ми відходимо від берега, як одразу бачимо перші порушників.

Володимир, рибалка:
– Вони ось увечері кидають, ще погода тепла. Вони ввечері кидають, і десь у чотири п’ятій ранку будуть знімати.

Підпливаємо до порушників, вони змотують мережі і обіцяють: більше не будуть. Але решта продовжують ловити.

Браконьєри почуваються абсолютно безкарними, запевняє мер Ладижина Валерій Коломійцев. Він відкрито говорить: порушників покриває місцева рибінспекція.

Валерій Коломійцев, міський голова Ладижина:

– Там, де зростаються такі артілі, з тими людьми, які зобов’язані за службовим обов’язком це контролювати, рибінспекція, кількість вилову, правила лову. Там, де таке зрощення відбувається в інтересах грошей. Сумно закінчується для природи така спільна робота в лапках.

Зустрітися з керівництвом Ладижинської рибінспекції нам не вдалося. Сторож не пустив нас на територію, запевнивши, що співробітників зараз немає.
Щоранку Ладижинська риба вирушає до Вінниці на ринок.Запитуємо у продавців: звідки продукція? У відповідь, вони мовчки закривають ятки.
Міліціонер, побачивши камери, кинувся картати стареньких з овочами – заборонена торгівля.
Рішення заборонити промисловий вилов вимушений захід, говорить вінницький губернатор Микола Джига. Інакше браконьєрів і їх пособників не зупинити.

Микола Джига, голова Вінницької обласної адміністрації:

– Треба, щоб працювали державні органи. Перш за все, рибна інспекція, яка, на жаль, не завжди виконує свої державні функції, а іноді і є прямим посібником, якщо не організатором вилову риби браконьєрським способом і реалізації.

В Агентстві рибного господарства України про зловживання рибінспекторів знають і запевняють: з цим борються. Але додають: штрафи за браконьєрство настільки незначні, що боятися порушників нічого.

Олег Овчарук, перший заступник голови Національного агентства рибного господарства України:

– Що таке на сьогодні заплатити браконьєрові 17 гривень або 51 гривню? Це практично копійки. Ми виявляли випадки, коли інспектори рибоохорони призначали чергових платників, щоб показати звітність за показниками. Від таких людей ми позбавлялися.
Ситуація на Ладижинському водосховищі типова для багатьох водойм країни. За своїми масштабами браконьєрський вилов ось-ось обійде офіційний. Кожна друга риба ловиться в Україну незаконно.

Джерело

>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.