У Міжнародний день чистих берегів працівники Держрибагентства звільнили від сміття ділянку берега річки Південний Буг

19 вересня 2020 року в рамках Міжнародного дня чистих берегів працівники Держрибагентства взяли участь в екологічній акції з прибирання берегу р. Південний Буг на території півострову «Бригантина» у м. Вінниця.

Разом з представниками місцевої влади, громадських організацій і небайдужими громадянами прибрано від сміття значну ділянку одного з найулюбленіших місць відпочинку вінничан.

На «Велике прибирання» прибережних територій, ініційоване Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України по всій країні, у Вінниці зібралось понад 200 учасників. Читати далі “У Міжнародний день чистих берегів працівники Держрибагентства звільнили від сміття ділянку берега річки Південний Буг”

За тиждень рибоохоронний патруль виявив 45 правопорушень

У період з 7 по 14 вересня інспектори Вінницького рибоохоронного патруля зафіксували 45 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.

«Загалом, у порушників конфісковано 17 кг риби та 10 одиниць заборонених знарядь лову («драчі», сітки, хватки, раколовки). Накладено штрафів на суму 3 825 грн. Збитки, завдані рибним запасам, склали 10 251 грн», – повідомив керівник рибоохоронного патруля Олексій Ягельський. Читати далі “За тиждень рибоохоронний патруль виявив 45 правопорушень”

Протягом серпня рибоохоронними патрулями зафіксовано понад 3 тис. порушень на 6 млн грн збитків – Держрибагентство

Держрибагентством підбито підсумки рибоохоронної діяльності за серпень 2020 року. Територіальними рибоохоронними патрулями здійснено 1 212 рейдів. У результаті проведених заходів виявлено 3 598 порушень. Із них майже третина (32%) є грубими (1 141).

В рамках рибоохоронних рейдів державні інспектори вилучили у порушників понад 8 тонн (8 345 кг) водних біоресурсів та 4 711 од. заборонених знарядь лову. Затримано 93 транспортних засоби. За цей період складено та направлено до судів 1 323 справи для притягнення порушників до адміністративної відповідальності. Ще сім справ направлено судами для відкриття кримінальних проваджень. Читати далі “Протягом серпня рибоохоронними патрулями зафіксовано понад 3 тис. порушень на 6 млн грн збитків – Держрибагентство”

Фахівці Держрибагентства обговорили питання створення інтерактивної платформи ”Aquaculture for life”

Восьмого вересня 2020 року відбулася робоча зустріч фахівців Держрибагентства, бюджетної установи «Методично-технологічний центр з аквакультури» та представників Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) щодо організації інтерактивної платформи «Aquaculture for life».

Метою даної онлайн платформи є створення передумов для сталого розвитку аквакультури в Україні. Запропонований в рамках даного проєкту формат співпраці включає у себе спрощення процедури укладення орендних відносин в аквакультурі, правове регулювання сфери рибництва, проведення спільних конференцій, семінарів, круглих столів в інтерактивному режимі, створення навчальних програм, посібників тощо. Читати далі “Фахівці Держрибагентства обговорили питання створення інтерактивної платформи ”Aquaculture for life””

В українських водоймах розпочинається заборона на вилов раків у період їх другої линьки, – Держрибагентство

З метою збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. Період початку та закінчення заборони в деяких областях може відрізнятися. Це залежить від погодних умов. Читати далі “В українських водоймах розпочинається заборона на вилов раків у період їх другої линьки, – Держрибагентство”

Підсумки_липня – Держрибагентство України

Від початку року рибоохоронними патрулями зафіксовано майже 3️⃣0️⃣ тис. порушень на понад 5️⃣7️⃣ млн грн збитків

🦸‍♂️ За сім місяців 2020 року територіальними рибоохоронними патрулями здійснено 8 334 рибоохоронних рейди. У результаті проведених заходів виявлено 29 443 порушення. Із них 31% є грубими (9 039)

🤓 Найбільшу кількість порушень виявлено Черкаським, Дніпропетровським, Київським, Херсонським, Полтавським рибпатрулями, а також Азовським басейновим управлінням

🐟🐟 У рамках рибоохоронних рейдів державні інспектори вилучили у порушників понад 88 тонн (88 563 кг) водних біоресурсів та 33 911 од. заборонених знарядь лову Читати далі “Підсумки_липня – Держрибагентство України”

Порушення правил рибальства зафіксовано на Кривоозерщині

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області 06.09.2020 в ході проведення рейдової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства під час використання водних живих ресурсів, встановлено, що на р. Кодима, біля смт. Криве Озеро-2 Кривоозерського району Миколаївської області, два громадянина за допомогою незаконного  знаряддя лову (сітки) здійснили вилов водних живих ресурсів, а саме: «Щука» у кількості 23 од., «Плітка»  у кількості  21 од., «Лин» у кількості 8 од., «Окунь» у кількості 8 од., «Карась» у кількості 1 од., що є грубим порушенням п.п. 3.14, 3.15 Правил любительського та спортивного рибальства, затверджених Наказом Держкомрибгоспу 15.02.1999, статей 40, 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища». Читати далі “Порушення правил рибальства зафіксовано на Кривоозерщині”

Для браконьєрів-рибалок підвищать штрафи, – Голова Держекоінспекції

У комітеті Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування розглянули законопроект, який значно підвищує штрафні санкції за порушення правил рибальства та шкоду середовищу існування біоресурсів. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Днями Комітет ВРУ з питань екологічної політики та природокористування розглянув законопроект, який підвищує штрафи за порушення правил рибальства та шкоду середовищу існування біоресурсів. Зараз цей проект готується до другого читання, розглядаються останні правки.

Читати далі “Для браконьєрів-рибалок підвищать штрафи, – Голова Держекоінспекції”