У Верховній Раді буде розглядатися ще один законопроект рибалок і екологів

У середу 16 лютого ще одна законотворча ініціатива рибалок і екологів буде розглядатися у ВРУ. Це законопроект № 7322 від 02.11.2010 «Про внесення доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення заходів з охорони природи». Він був розроблений «Громадою Рибалок України» та Київським еколого-культурним центром, його підтримали народні депутати України М.Томенко, Ю. Прокопчук, В. Мойсик. Активісти ГРУ і КЕКЦ звернулися до керівництва Верховної Ради України з проханням підтримати цю ініціативу і сприяти розвитку співпраці природоохоронних органів з активістами екологічних і рибальських громадських організацій, аргументуючи таку необхідність вкрай низькою ефективністю роботи державних інспекцій і бурхливим зростанням браконьєрства в Україні.

Про це Законопроекті також говорилося і на виставці знарядь браконьєрства, організованою 3 лютого активістами ГРУ і КЕКЦ за підтримки віце-спікера парламенту М.Томенко та його помічників в приміщенні Верховної Ради (перед сесійним залом – для демонстрації браконьєрських знарядь варварського знищення природи народним депутатам і представникам ЗМІ). На ній були продемонстровані різноманітні браконьєрські знаряддя, вилучені в природоохоронних рейдах активістами-громадськими діячами вищевказаних організацій, а також роздано буклети «Браконьєрське беззаконня в Україні», що знайомлять з жахливою статистикою порушень у природоохоронній сфері.

Метою Законопроекту № 7322 є вдосконалення природоохоронних заходів та розширення повноважень природоохоронної громадськості, зокрема повернення громадським інспекторам права складати протоколи за окремими статтями в сфері охорони природи:

· Порушення та грубе порушення Правил рибальства (ч.3-5 ст. 85 КУпАП),
· Виготовлення та збут заборонених знарядь добування об’єктів тваринного або рослинного світу (ст. 85-1);
· Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах (ст. 88-1);
· Жорстоке поводження з тваринами (ст. 89);
· Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України (ст. 90);
· Порушення правил охорони і використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду (ст. 91) та ін.

Прийняття цього Закону сприятиме підвищенню законності в галузі охорони і раціонального використання природних багатств України, і, як наслідок – очевидному поліпшенню екологічної ситуації в країні. «Здійснення громадського контролю та участь громадськості у формуванні та реалізації державної політики, особливо в сфері природоохорони – запорука успіху та ефективності роботи держструктур в боротьбі з браконьєрством, охорону і примноження природних багатств нашої Батьківщини» – зазначає Президент ГРУ Андрій Неліпа.

>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.