Верховна Рада України прийняла Закон щодо посилення боротьби з браконьєрством

Вибачте цей текст доступний тільки в “Російська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Верховна Рада України прийняла Закон щодо посилення боротьби з браконьєрством

15 квітня 2010, в останні хвилини вечірнього засідання, завдяки підтримці віце-спікера М. Томенко та інших народних депутатів Верховної Ради України, прийнято в другому і остаточному читанні розроблений Громадою Рибалок України та Київським еколого-культурним центром Закон України «Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення (щодо посилення заходів з боротьби з браконьєрством)» № 3003 от 22.07.2008.
Цим Законом повертаються втрачені раніше повноваження громадським екологічним, рибоохоронним, мисливським та лісовим інспекторам. А саме – право складати протоколи та фіксувати адміністративні правопорушення згідно чинного законодавства на порушників по всім “браконьєрським” статтям Адмінкодексу.
Також, розширені права штатних інспекторів природоохоронних служб і державної охорони природно-заповідного фонду України, надані права складати протоколи на браконьєрів керівникам мисливських господарств, посилена адміністративна заборона на продаж браконьєрських знарядь та снастей на ринках. Найближчим часом цей Закон має бути підписаний Президентом України і набуде чинності.
Прийняття цього Закону дозволить значно посилити боротьбу з браконьєрством, так як раніше, до 2000 р. (коли громадських інспекторів по суті позбавили всіх прав ефективно боротися з браконьєрством), громадські інспектори активно надавали суттєву допомогу у природоохоронній роботі, та складали близько 30% всіх протоколів по країні. В даний час в Україні затримується до 100 тис. браконьєрів щорічно.
 

Джерело: Головне державне управління
охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів
та регулювання рибальства у м. Києві та Київській області

Обсудить на форуме

 

>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.