У зв’язку з підвищенням температури повітря, на території АР Крим та Севастопольського регіону почалося активне танення льоду в водоймах, на яких традиційно здійснюється аматорський підлідний лов риби.
З метою попередження нещасних випадків, Східно-Чорноморська Держрибоохорони просить рибалок-любителів утриматися від проведення підлідного лову.
Запам’ятайте ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ НА ЛЬОДУ:
* Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, почніть з берега маршрут свого руху.
* Озирніться, чи немає поблизу підозрілих ділянок:
– лід може бути неміцним біля стоків води (наприклад, із ферми або заводу), в місцях, де б’ють ключі, де впадають в озеро або річку струмочки;
– тонкий або крихкий лід у заростей водних рослин, в місцях, де водорості вмерзли в лід;
– обходьте ділянки, покриті товстим шаром снігу, – під снігом лід завжди тонший;
– особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можуть бути тріщини, під льодом може стояти повітряні бульбашки.
* Візьміть з собою палицю, якою будете перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з’являться тріщини або виступить вода, ні в якому разі не наступайте на таку ділянку, а повертайтеся на берег. Крім того, перші кроки по льоду потрібно робити, не відриваючи підошви від його поверхні.
* Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.
* Якщо ви поплутаєте на лід на лижах, слід озирнутися і знайти вже прокладену лижню. Якщо лижні немає, і вам необхідно її прокладати, насамперед розстібніть кріплення лиж, що допоможе швидко їх скинути. Лижні палиці тримайте в руках, не накидаючи петлі на кисті рук. Рюкзак повісьте лише на одне плече, а краще тягніть на мотузці на 2-3 метра позаду. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (як і пішоходами) не повинно бути менше 5 метрів.
* Бийте лунки по різні боки від переправи, щоб виміряти товщину льоду (рекомендована відстань між лунками – 5 метрів).
* Безпечним з читається лід: для одного пішохода – зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 см; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 см (в разі масового катання – 25 см); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, аніж 15 см.
* Якщо лід почав тріщати або з’явилися тріщини, негайно покиньте небезпечну ділянку. Не біжіть, ступні ніг не відривайте від поверхні льоду.
* Твердо засвойте, що зимовий підлідний лов риби потребує особливо твердого дотримання правил поведінки:
не бийте поруч багато лунок;
Чи не збираєтеся великими групами в одному місці;
не пробиває лунки на переправах;
НЕ ловити рибу поблизу від вимоїн та далеко від берега;
завжди майте під рукою міцну мотузку завдовжки 12-15 метрів;
тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.
Якщо ви провалилися під лід:
* Широко розкиньте руки по краях льодового пролому та намагайтеся не піти підлогу воду з головою. Дійте рішуче і не бійтеся.
* Постарайтеся не обламувати крайку льоду і без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи ноги. Головне – застосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
* Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки прийшли. Як тільки дістанетеся до міцно льоду, вставайте і добиратися до берега. На березі, не дивлячись на те, що вологий одяг і холод сковують вас, біжіть. Це допоможе зігрітися. Не зупиняйтеся, поки не дійдете до теплого укриття.
* Якщо на ваших очах під лід провалилася людина, відразу кричите, що йдете йому на допомогу, це його заспокоїть. Ляжте на лід, підклавши дошку, фанеру або інший підручний матеріал, і повзіть, широко розставивши руки, в сторону ополонки. Чи не підповзайте до самого краю, інакше можете теж провалитися під лід. Ремінь, шарф, дошка, гілка, санки, мотузка допоможуть врятувати людину. Кидати кошти допомоги необхідно з відстані в 3-4 метри.
* Якщо ви не один, тоді, узявши один іншого за ноги, повзком рухайтесь до ополонки. Дійте швидко і рішуче! Адже потерпілий замерзає, а намокла одяг тягне його донизу.
* Подайте постраждалому підручний рятувальний засіб, витягуйте його на лід і допоможіть відповзти в безпечне місце. Постарайтеся укрити його від вітру і якнайшвидше доставити в тепло, переодягнути в сухий одяг, розтерти, напоїти чаєм.
ПАМ’ЯТАЙТЕ: відправлятися на зимовий водойму поодинці – НЕБЕЗПЕЧНО!
Джерело: http://rybnadzor.org
>