Південний Буг врятують від бруду

Южный Буг спасут от грязи

З метою очищення річки Південний Буг Вінниця придбала два комплексу земснарядів українського виробництва: один з них планують використовувати в обласному центрі, інший – в районах області.

Як зазначив Андрій Гижко, перший заступник голови обласної адміністрації, техніку будуть використовувати, в тому числі, для поглиблення і видалення мулу з приток Дністра, Південного Бугу та інших водних артерій Вінниччини (на території області налічується понад 5 тисяч водних джерел).

– Розчищення водних джерел сприятиме підвищенню рівня води в великих і малих водних артеріях. В результаті покращиться забезпечення населення питною водою, найбільше цього потребує обласний центр, – каже чиновник. – Вирішимо ряд екологічних проблем, забезпечимо зрошення частини полів, що сприятливо відіб’ється на родючість ґрунтів.

Крім самого земснаряда, в комплекс обладнання входять плавучі трубопроводи, понтонна група і човен. За годину роботи земснаряд може підняти з дна річки близько 400 кубів ґрунту. Робочі механізми здатні занурюватися під воду на 8 метрів. Вартість очисного комплексу становить 3,166 мільйонів гривень. Гроші на це виділив обласний екологічний фонд.

Андрій Гижко додав, що такий же земснаряд купив і Вінницька міськрада.

Нагадаємо, що проблему замулення Південного Бугу підняли активісти, які заявляють, що в деяких місцях річку можна перейти вбрід. З проханням про вжиття заходів для порятунку річки вони виступали в минулому році під час сесії обласної ради.

Джерело

>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.